На Херсонщині створено нові дошкільні навчальні заклади

У 2012 році дошкільній освіті Херсонщини вдалося досягти певних позитивних результатів. Зокрема, як повідомила сьогодні, під час колегії управління освіти і науки облдержадміністраціі, заступник начальника управління Євгенія Кулькіна, у минулому році було створено 4 нових дошкільних навчальних заклади: Вірівський Бериславського, Метропільський Новотроїцького, Старолук'янівський Горностаївського та Комсомольський Скадовського районів.

Незважаючи на позитивні зрушення у системі дошкільної освіти області, не вдалося відновити діяльність Брускінського ДНЗ Великоолександрівського району, там проживає 56 дітей дошкільного віку; не відновлено роботу Генічеського ясел-садка № 13 «Івушка» та не відкрито жодної додаткової групи, хоча черга по місту складає 611 осіб, по Генічеському району - 899 осіб; у Чаплинському – 179 чоловік. Загалом, за даними обліку дітей дошкільного віку перебуває на черзі для влаштування в дитячий садок 2405 дітей, що становить 6,3% від загальної кількості дітей віком від 1 до 6 років.

Крім цього, за її словами, показник охоплення дітей дошкільною освітою у 2012 році зріс на 2,2% і становить 84%. 100% дітей п'ятирічного віку охоплено дошкільною освітою проти 98% у 2011 році.

Також у 2012 році відновлено діяльність 4 дитячих садків: № 33 у Херсоні, Старозбур'ївський, Рибальченський у Голопристанському, Шевченківський у Скадовському районах, та відкрито 54 групи: по 7 груп у м. Херсоні та м. Нова Каховка, 6 – у Білозерському районі, по 4 - Бериславському та Горностаївському районах, 18 – у Каховському, по 2 – Новотроїцькому та Скадовському, по 1 – у Голопристанському, Високопільському, Нововоронцовському та Цюрупинському районах

До 1-го класу у 2012 році було зараховано 10,5 тисяч дітей, що на 0,9 тис. більше, ніж у минулому навчальному році. Проте, на сьогоднішній день, за межею пішохідної доступності до навчальних закладів проживають 7 тис. учнів, однак всі вони забезпечені організованим безкоштовним підвезенням 162 шкільними автобусами, із них 37 надійшли в область цього року, 2 орендованими транспортними засобами та 4 рейсовими автобусами.

Крім цього, під час колегії, начальник обласного управління освіти і науки Андрій Яценко повідомив, що 2013 рік оголошений в Україні роком дитячої творчості, та запропонував присутнім на колегії начальникам міських та районних управлінь розглянути можливість створення кімнат для дитячої творчості при кожній з шкіл області.

© 2015 ИА «Херсонцы». Все права защищены.
Информационное агентство "Херсонцы". Свидетельство о государственной регистрации: КВ № 272-135Р от 15.12.2011
Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
При копировании материалов со страниц ИА «Херсонцы», для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Email: kherson.inform@ukr.net