Сортування відходів у Бериславі відкладається

Сортування відходів у Бериславі відкладається

У Херсонській області проекти по сортуванню відходів повсюдно провалюються ще на паперовій стадії.

Херсонська облрада відмовилася брати участь у спільному фінансуванні виготовлення проектно-технічної документації для будівництва першого в регіоні комплексу із сортування побутових відходів у Бериславі. Попри те, що тамтешня міськрада згоду на участь у проекті надала.

Охоронців природи така позиція органу місцевого самоврядування просто шокувала. А директор Департаменту екології ОДА Юрій Попутько публічно назвав її «саботажем» і «сміттєвою кризою» (цитати).

І справді створюється таке враження: попри те, що в Україні законом заборонено вивозити сміття на утилізацію без сортування, на Херсонщині такі проекти повсюдно провалюються ще на паперовій стадії.

В обласному центрі депутати міськради заблокували облаштування лінії для сортування та видалення вторинної сировини на міському полігоні, у Каховці навіть виділили земельну ділянку для цього фірмі з Львівщини, але вона виявилася одноденкою, так і не розпочавши роботи.

Тепер «в прольоті» Берислав, де екологічна ситуація і без того невтішна через незавершену модернізацію очисних споруд та аварійне зливання фекальних вод просто в Дніпро.

Голос України