Такий ранній пізньоцвіт з'явився на Херсонщині

Такий ранній пізньоцвіт з'явився на Херсонщині

Хоча харківський бабак і напророкував Україні пізню весну, зупинити наступ теплого повітря на південні терени держави «прогнозист від природи» не зміг.

Вже у перші дні лютого, які видалися напрочуд березневими у старій частині дендропарку всесвітньо відомого біосферного заповідника «Асканія-Нова», що на Херсонщині, зацвіли проліски.

З'ясувалося, що прикмети весни дещо несподівано з'явилися не лише тут, а й на Азові. Де на околицях сіл Щасливцеве та Стрілкове, розташованих на курортній Арабатській стрілці, на тлі торішніх бур'янів і сухотрав'я заявив про себе ніжно-фіолетовою барвою червонокнижний провісник весни пізньоцвіт анкарський.

Саме через Україну проходить північна межа ареалу цієї рослини. Пізньоцвіт анкарський трапляється у Криму і степах Північного Причорномор'я.

Місцеві синоптики відзначають, що нинішня зима, яка видалася навдивовижу теплою, супроводжується і справжніми погодними рекордами. За даними обласного гідрометеоцентру, цього лютого було зафіксовано температурний максимум за останні 70 років - температура повітря досягла 13,2 градуса Цельсія.

Василь ПІДДУБНЯК
Сільські Вісті


Фото с сайту Щасливцевської сільської ради