Епідемія без епідемії на Херсонщині

Найнезвичайнішою можна назвати цьогорічну епідемію грипу та ГРВІ на Херсонщині. Та й справді, епідемічний поріг перевищений уже два тижні поспіль, але при цьому заняття у навчальних закладах повсюдно не припиняли.

Завідуюча епідвідділом держустанови «Лабораторний центр» Херсонщини Наталя Єрємєєва каже, що наразі закрили на карантин одну-єдину школу у Новотроїцькому районі (та ще кілька класів у обласному центрі).

Збиралися призупиняти уроки і в Олешківському районі, однак там кількість хворих дітлахів різко зменшилася, тому зникли й підстави для цього.

Так само і невелика кількість ускладнень після грипу: головний інфекціоніст краю Сергій Панкратов каже, що за час епідемії до обласної інфекційної лікарні не надходило пацієнтів із атиповою пневмонією чи менінгітом. Якась тобі «епідемія без епідемії», та й годі.

І тут можна тільки висловлювати припущення: чи то вірус нинішньої зими виявився не настільки «потужним», чи то ми протягом минулих епідемій набули такого імунітету, що цей вірус його вже не спроможний «пробити». Або більшість мешканців Херсонщини настільки прилаштувалися до виживання в умовах хронічних негараздів, що якийсь там грип їх просто не бере...

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"