Відбулася сесія Херсонської обласної ради

Сьогодні, 8 лютого, в конструктивній робочій атмосфері, не звертаючи уваги на політичні спекуляції та погрози замінування приміщення, відбулося пленарне засідання ХХІІІ сесії Херсонської обласної ради VII скликання.

На початку сесії, в роботі якої взяли участь 54 депутати обласної ради, херсонським волонтерам подякували за постійне надання благодійної допомоги. Херсонські волонтери, віддані друзі української армії – Григорій Янченко та Ігор Кураян отримали нові нагороди. Рота патрульної служби поліції особливого призначення «ЧЕРНІГІВ» висловила херсонцям Подяку за постійне надання благодійної допомоги.

Рішенням ХХІІІ сесії Херсонської обласної ради VII скликання створено обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки. Програма, якою опікується особисто голова облради та депутатський корпус, має на меті підвищити ефективність здійснення заходів із профілактики, раннього виявлення онкопатології, рівня надання медичної допомоги хворим зі злоякісними новоутвореннями, забезпечити умови для подовження та підвищення якості життя таких пацієнтів.

«На фінансування 5-річної Програми необхідно понад 500 млн. грн. З державного бюджету планується залучити 181 млн. грн, з обласного – близько 52 млн. грн, з місцевих – 258 млн. грн, інших джерел – 17 млн. грн. Звичайно, це – великі кошти, проте людське життя вартує дорожче.

Крок за кроком ми вже починаємо купляти найнеобхідніше обладнання. І обласна державна адміністрація, і обласна рада об'єднали зусилля заради створення в Херсоні Південного регіонального центру променевої терапії, де зможуть отримувати лікування жителі не тільки нашої області, а й сусідніх регіонів», – зазначив голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

20 млн. грн буде профінансовано з обласного бюджету на реалізацію проектів-переможців ІІІ обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області 2019 року.

Таке рішення прийняли сьогодні, 8 лютого, депутати облради у ході засідання ХХІІІ сесії Херсонської обласної ради VII скликання. Фінансування проектів відбудеться у 2020 році. За попередніми підрахунками, виділена сума коштів має забезпечити впровадження 47 проектів

Херсонська обласна рада на сьогоднішньому засіданні сесії прийняла кадрові рішення, що стосуються комунальних закладів. Так, депутати підтримали продовження контракту з начальником комунального підприємства «Генічеське бюро технічної інвентаризації» Володимиром Толоком строком на 3 роки. Відповідний проект рішення підготувала постійна комісія облради з питань управління об'єктами комунальної власності.

Крім того, депутати проголосували за призначення керівників закладів загальної середньої освіти комунальної власності Херсонської обласної ради. Із Галиною Колько, яка очолить Сиваську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат I-II ступенів, буде укладено контракт на 6 років, а з Володимиром Сагайдаком, якого призначено на посаду директора «Гімназії ім. Т.Г. Шевченка» – на 2 роки.

Херсонська обласна рада погодила надання надр у користування приватному акціонерному товариству «Дім марочних коньяків «Таврія» з метою видобування питних підземних вод родовища «Таврія» (свердловини №№ 19-3, 19-176, 19-177), що розташовані у м.Нова Каховка Херсонської області, для виробничо-технічних та господарсько-питних потреб.

Депутати Херсонської обласної ради підтримали направлення звернення до Міністерства інфраструктури та Державного агентства автомобільних доріг (Укравтодор) щодо включення до переліку об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2019 році капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Р-47 «Херсон-Нова Каховка-Генічеськ».

З відповідним клопотанням до облради звернулися Генічеські, Новотроїцькі та Каховські районні ради та районні адміністрації. На даній дорозі утворилися чисельні глибокі вибоїни, які ускладнюють рух автомобілів. Капітальний ремонт магістралі не проводився вже багато років.

На сьогоднішній день більше 35% дорожнього покриття цієї траси знаходиться в аварійному стані. Зазначена дорога є стратегічно важливою, адже нею здійснюється автомобільне сполучення між обласним і районними центрами, проїзд до населених пунктів курортної зони узбережжя Азовського моря тощо.

За даними Служби автомобільних доріг у Херсонській області, орієнтовна вартість ремонтних робіт на вказаній дорозі в межах Генічеського, Новотроїцького та Каховського районів (протяжність – 138,6 кілометрів) складає 2,6 млрд. грн.

За матеріалами Херсонської обласної ради