Над Херсоном засяяли "Чумацькі зорі"

Співробітники планетарію Херсона, як консультанти, взяли участь у підготовці оригінальної програми «Чумацькі зорі», започаткованої Українським культурним фондом.

Ідея проекту була надзвичайно цікавою – показати сучасникам, як чумаки у своїй довгій дорозі колись орієнтувалися по зірках, аби не заблукати, які назви їм давали, та де у неозорих степах Таврії проходили їхні шляхи.

Зрештою, програму тривалістю 36 хвилин підготували та змонтували. А за допомогу у її створенні «Чумацькі зорі» безкоштовно передали для показу Херсонському планетарію. Так само безкоштовно її продемонстрували вперше учням двох херсонських навчальних закладів.

Директор планетарію Ольга Храмцова каже, що враження школярів від дебюту були різними. Одні захоплювалися досягненнями народної астрономії – для дітей вона почасти стала справжнім відкриттям.

Інші юні поборники технічного прогресу тільки плечима знизували: тепер, мовляв, ні до чого орієнтуватися по зорях – достатньо і програми у мобільному телефоні чи спеціального пристрою в машині. Але таких прагматиків виявилося вочевидь менше, ніж романтиків.

Тому програму «Чумацькі зорі» у Херсонському планетарії і надалі пропонуватимуть для показу на запит відвідувачів чи організаторів колективних відвідувань.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"