На Херсонщині захоплюють храми

Вчора, 7 лютого, в селі Стрілковому Генічеського району невідомі з символікою Правого сектору захопили храм Православної церкви України. Про це йдеться заяві, розповсюдженій прес-службою Херсонської єпархії ПЦУ.

Невідомі особи у камуфляжі з символікою Правого сектору захопили храм в ім'я Сергія Радонежського Херсонської єпархії Православної церкви України, який знаходиться на Арабатській стрілці в південній частині села Стрілкове. На території, де стоїть церква, фірма з російським капиталом «Юг-Інвест» видобуває пісок.

«7 лютого 2019 року невідомими особами у військовій камуфляжній формі було захоплено храм в ім'я Сергія Радонежського Херсонської єпархії Православної церкви України ... Зранку керуючий Херсонської єпархії разом з духовенством не змогли увійти до храму», – йдеться у заяві.

Як наголосили у прес-службі ПЦУ, неодноразові звернення до прокуратури Генічеського району та голови Генічеської райдержадміністрації залишаються без розгляду: «Навколо території, на який побудована церква, фірма з російским капиталом «Юг-Інвест» продовжує незаконий видобуток піску», – заявляють у єпархії ПЦУ.

Як зазначили у прес-службі, в грудні 2018 року в Генічеському районному суді було укладено мирову угоду між прокуратурою Генічеського району і керівництвом «Юг-Інвесту» про відсутність порушень зі сторони фірми. Керівництво «Юг-Інвесту» подало заяву в Стрілковську сільську раду про виділення 5,3 га землі під благоустрій, включаючи ділянку, на якій збудовано храм.

При цьому управлінню Херсонської єпархії ПЦУ було запропоновано повторно подати заяву про виділення земельної ділянки під церкву.

Нагадаємо: Влітку 2017 року духовенство УПЦ КП звинувачували голову Стрілківської сільської ради Олександра Пономарьова у намірі передати ТОВ «Експортно-Імпортна компанія «Юг-Інвест» землю, на якій знаходиться храм Київського патріархату.

У листопаді 2017 року Херсонська обласна рада планувала затвердити проект погодження дозволу на розробку Стрілківського родовища термальних лікувальних вод, які будуть постачатись у пансіонат, що належить ТОВ «Експортно-Імпортна компанія «Юг-Інвест». Компанію заснували херсонець Юрій Пуделко (25%) та мешканець Москви Володимир Кулєшов (75%). Центр журналістських розслідувань тоді з'ясував, що Володимир Кулєшов помер у 2015 році, але зміни до держреєстру не були внесені.

Центр журналістських розслідувань

Фото: прес-служба Херсонської єпархії ПЦУ