Японське свято в херсонській бібліотеці

Справжнім святом японської культури стало тематичне арт-паті «Японія: далека і близька», як відбулося минулими вихідними у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

На вечірку в японському стилі зібралися поціновувачі культури, мистецтва і літератури Країни Світанкового Сонця. Вразило, що на заході були присутні користувачі нашої бібліотеки різних поколінь. Але всі знайшли собі заняття до душі!

Хтось брав участь у написанні безкінечного японського вірша (ренґа) про Херсон під керівництвом творчого об'єднання «Поетична Шафа» і майже справжнього Давида Бурлюка (його роль виконав працівник Гончарівки Костянтин Капошилін) – митця всесвітнього масштабу, нерозривно пов'язаного і з Херсонщиною, і з Японією.

Галина Зінов'єва з Миколаївського молодіжного товариства японської культури «Татікадзе» навчила херсонців азам каліграфії та японського етикету. А всі бажаючі робили неймовірні селфі та брали участь в оригінальних фотосесіях у кімоно.

Художник Олександр Тепляков малював на шкірі гостей бібліотеки боді-арт у вигляді японських ієрогліфів і представив свою колекцію ліногравюр.

Шанувальники чайної церемонії чаювали разом з представником «Чайної майстерні Tee Ra» Максимом Вергелісом. Активна молодь грала в японські ігри від херсонського play-back театру «Suncity». Інші наші гості опановували мистецтво оригамі з Олександром Овчинниковим.

Арт-паті прикрашали роботи японсько-українського художника-каліграфа RAIRYU (Богдан Пархоменко) та херсонської майстрині Галини Руденко в японській техніці ошибана (пресована флористика).

Музичну частину арт-паті представили херсонський аніме-рок-гурт «Unknowns», Дмитро Смолко та Ігор Мішуков.

Важливим було і пізнавальне наповнення арт-паті. Оксана Токовило, Михайло Підгайний, Андрій Лопушинський розкрили присутнім різносторонні культурні зв'язки Японії з Херсоном і Херсонщиною.

Відділ абонемента бібліотеки представив увазі читачів книжкову виставку «Японія від Я до Я».

Ще присутні вибирали «Ієрогліф року – 2018 – Слово України», що символізує найголовнішу подію нашої країни в минулому році.

А завершилося феєричне свято японської культури театралізованим флешмобом «Як херсонські козаки в Японію мандрували», в якому взяли участь найактивніші відвідувачі арт-паті.

Гості ще довго не хотіли розходитися, бо, як виявилося, японська культура дуже близька і цікава нам, херсонцям!

За матеріалами Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара