Співаковський: ВР має направити меседж фінансової підтримки для молодих освітян та вчених

Про це, під час засідання Погоджувальної Ради, заявив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський.

«Дуже добре, що в порядку денному ВР на цьому тижні буде розглядатися проект Постанови про Премію Верховної Ради України молодим ученим, реєст.№ 9505, та проект Постанови про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, реєст.№ 9506. 115 тис. грн премії ВР і 9,5 тис. грн стипендії дадуть потужний меседж, що ВР готова давати молодим вченим підтримку, нормальну стипендію для того, щоб вони займались своєю справою. Повірте, для бюджету України це практично нічого. Тому, звертаюсь до всіх, щоб ми проголосували і розпочали новий рік з нової системи», – сказав Співаковський.

Він також звернувся до депутатів із закликом підтримати законопроекти щодо інтелектуальної власності:

«Наступних два важливих законопроекти – це наша відповідь європейським та американським колегам чи готові ми централізувати законодавство з інтелектуальної власності чи ні. Маємо прийняти проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів, реєст. №5694, та проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень, реєст.№ 6023. Якщо ми проголосуємо за закони, то виконаємо свої обов'язки, які ми взяли ще в 2014 році», – зауважив Співаковський.

Депутат також розповів, що 13 лютого, на базі Харківського політехнічного університету відбудеться виїзне засідання Комітету з питань освіти та науки: «Ми маємо ухвалити Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо зміни системи управління закладами вищої освіти, реєст.№8385, щоб перезапустити систему, інакше талановита молодь і далі буде покидати Україну», – зауважив Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.