Співаковський розказав про новий освітній проект

Співаковський розказав про новий освітній проект

У Херсоні відбулось розширене засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів Херсонської області під головуванням ректора Херсонського національного технічного університету Юрія Бардачова.

До обговорення важливих освітянських питань, які тісно пов'язані з розвитком територій та збереженням людського капіталу долучились: голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, голова Ради ректорів ВНЗ І-ІІ Олександр Яковенко, директор Департаменту освіти та науки Херсонської облдержадміністрації Євген Криницький, голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов, генеральний директор Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олександр Книга, перший заступник ректора Херсонської академії неперервної освіти Ірина Жорова, представники громадської організації "Ми-херсонці", голова наглядової ради ХДУ, народний депутат України Сергій Хлань, радник ректора Херсонського державного університету Юрій Бєляєв.

На порядку денному були питання, які закладають основи того, якою буде Херсонщина через 10 років, хто буде лікувати і вчити дітей, а також займатиметься інноваційною економікою: нова українська школа - проблеми та перспективи; профорієнтація, реалізація Програми розвитку людського капіталу; правила прийому до закладів вищої освіти у 2019 році.

Вже зараз величезний дефіцит кадрів на ринку праці. Ми повинні мотивувати молодь обирати професії, пов'язані з точними науками, створювати умови для продовження навчання та роботи в рідному регіоні, змінюючи інфраструктуру громад. Завдяки єдиній в Україні регіональній Програмі розвитку людського капіталу нам вже вдалось збільшити кількість випускників шкіл, які обирають для навчання херсонські виші. Але 68% молоді покидає регіон, є донорами для інших обласних центрів.

Ми будемо боротись за кожну дитину. На Херсонщині започатковано новий проект, спрямований на старшокласників сільської місцевості, де рівень ЗНО падає, - "Крок до вишів". Вже відібрано 837 абітурієнтів, які мають на меті вступити до херсонських вишів: з ними додатково займатимуться вчителі з підготовки ЗНО.

Освітяни всіх ланок - від середньої освіти до вишів, об'єднавшись з владою всіх рівнів та громадськістю, повинні розробити системні заходи та почати їх втілювати, розвивати патріотизм до міста, де ти народився, бо розбудовуючи свою територію, ми розбудовуємо Україну, - розказав Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.