Сезон полювання відкрито

Сезон полювання відкрито

У суботу, 17 серпня, розпочнеться сезон полювання на пернату і водоплавну дичину. У ньому, за прогнозами Херсонської обласної ради Українського товариства мисливців та рибалок, візьмуть участь майже 10 тисяч мисливців. Полюватимуть у громадських та приватних лісомисливських господарствах. На подібних територіях, які належать державі, ходити з рушницями поки що заборонено через високий клас пожежної небезпеки.

— Полювати дозволено в усіх районах Херсонщини, — розповідає заступник голови ХОР УТМР Володимир Маловічко. — Особливо мисливцям пощастить у тій місцині, де є водойми. Там можна буде вполювати дику качку. У степовій місцевості — голуби та перепели. В кожному райцентрі егері проводять з тамтешніми мисливцями інструктажі щодо техніки безпеки поводження з мисливською зброєю та пожежної безпеки. Сподіваємося, що всі учасники дотримуватимуться правил полювання та отримають достойні трофеї.

До списку пернатої дичини можна також додати крижня, лиску та кулика. Ці птахи водяться на великій ділянці нижньої течії Дніпра (Каховський, Цюрупинський, Голопристанський, Бериславський та Білозерський райони). Це єдина в області територія з водно-болотними угіддями.

Тож лишається побажати мисливцям удачі та нагадати їм слова класика: «Пам'ятайте, що дикі качки, крім базару, водяться ще на лугових озерцях, по очеретах і люблять йти в супову каструлю з-під колективної праці».

Олена Кучерява//Новий день №33 (5080) 15.08.2013