Відновили авіапатруль Херсонської області

Відновили авіапатруль Херсонської області

Патрулювання лісових масивів Херсонщини з повітря відновлені з 30 липня, повідомив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Тищенко. На допомогу наземним силам лісовоїохорони задіяно гелікоптер «МІ-2» авіакомпанії «АС», що прибув з авіазагону, розташованого під Києвом. Під час пожежонебезпечного періоду за 100 тисячами гектарів держлісфонду області щодня буде вестися двогодинне авіаспостереження. Нагадаємо, що з 11 липня воно було вимушено призупинене внаслідок аварії гелікоптера при патрулюванні, який, починаючи з 1 травня, здійснив 140 годин нальоту.

Нинішнього року пожежонебезпечний період розпочався з 22 березня, і вже з 28 квітня в області було встановлено найвищий рівень пожежонебезпеки, який через спеку зберігається постійно. Тож представники лісової охорони працюють у посиленому режимі. За 4 місяці пожежонебезпечного періоду в лісах Держлісфонду області зафіксовано 44 лісові пожежі (торік - 122), площа займань склала 3,5 га (торік - 41,4 га). Силами лісгоспів погашено 39 пожеж на землях інших користувачів на понад 37 гектарах.

Спостереження за масивами здійснюється з 24 веж (на 6 встановлене відеоспостереження), а також шляхом наземного патрулювання лісохороною по обходах. Для посилення охорони лісів проведено 648 рейдів, притягнуто до адмінвідповідальності 163 порушники. Лісові пожежі виникають від недбалості населення, випалювання сухостою в сільгоспугіддях, вздовж доріг. В результаті за лічені хвилини вогонь знищує лісові масиви, виплекані працею багатьох поколінь лісівників. Тож ХОУЛМГ звертається до мешканців області з настійливим проханням поки що утриматися від відвідування лісу.

Олена Антоненко//Новий день №33 (5080) 15.08.2013