Херсонщина повинна знати своїх спортивних героїв

Херсонська область традиційно славетна своїми спортивними перемогами саме в веслувальних видах спорту. Найрезультативніший олімпійський вид спорту Херсонщини – веслування академічне.

Такий висновок за підсумками 2018 року зробило Управління з питань фізичної культури та спорту ХОДА разом з усією спортивною спільнотою області. 21 грудня 2018 року у Херсоні відбулась урочиста церемонія «Спортивне сузір'я Херсонщини». Цей захід зібрав не тільки номінантів, а й спортсменів, тренерів, керівників провідних спортивних федерацій області.

Цілком заслужену перемогу в номінації «Краща спортивна федерація року» отримала громадська організація «Федерація веслування академічного» на чолі з Президентом Ігорем Гарагулею, адже спортсмени федерації своїми результатами дають Херсонщині майже половину очок, які враховуються у Міністерстві молоді та спорту України в загальному заліку спортивних досягнень серед усіх областей країни.

На командному чемпіонаті України в 2018 році з веслування академічного – збірна команда Херсонщини, яка складається зі спортсменів ГО «ФВА» посіла перше командне місце здобувши 48 нагород, серед яких 32- золоті, 12- срібні, 4- бронзові.

Але й це далеко не все... Переможцем у номінації «Кращий спортсмен року» став Дмитро Міхай - бронзовий призер чемпіонату світу,рекордсмен світу, чемпіон світу та Європи – 2014 р., фіналіст ХХХІ літніх Олімпійських ігор 2016 року з веслування академічного. Третє місце в цій номінації розділили Олексій Селіванов та Сергій Сохацький - срібні призери чемпіонату Європи серед молоді з веслування академічного.

Кращими тренерами року стали Олександр Бакарасєв та Валентин Науменко як тренери бронзового призера чемпіонату світу, фіналіста ХХХІ літніх Олімпійських ігор 2016 року з академічного веслування Дмитра Міхая. Сенсацією спортивного року стала Катерина Дудченко - срібна призерка чемпіонату Європи серед молоді з академічного веслування у човні одиночці.

Результати громадської організації «Федерація академічного веслування» дають нам надію на отримання олімпійських ліцензій і, матимемо надію, на здобуття призових місць на літніх Олімпійських ХХХІІ іграх в Токіо та на Чемпіонатах Європи і Світу.

Фактом, яким ми повинні пишатися є й те, що на учбово-тренувальному зборі національної збірної команди України з веслування академічного, який зараз відбувається у м. Сабаудія ,Італія серед 15 найкращих спортсменів України – 9 представників нашої області.

Здобутки спортсменів - важлива складова міжнародної політики України, тому і Херсонщина повинна знати та вболівати за своїх спортивних героїв!