На Херсонщині терпець урвався і газетярам, і читачам

На Херсонщині терпець урвався і газетярам, і читачам

Катастрофічне падіння передплати на наступний рік через незадовільну роботу "Укрпошти" прогнозують редактори місцевих видань у Херсонській області.

При тому, що вартість доставки періодики зросла більш як на третину, оперативність роботи поштових відділень істотно погіршилася. Через те, що листонош перевели на роботу на 0,3-0,5 ставки (а є відділення зв'язку, де вони взагалі масово звільняються), у багатьох селах газети приносять читачам не три-чотири рази на тиждень, як раніше, а максимум один-два. Тож інформація у номерах встигає застаріти і стає нецікавою для передплатників.

Але то півбіди. Справжня біда із отриманням кореспонденції у тих населених пунктах, де стаціонарні відділення зв'язку позакривали. Там "пошта на колесах" із кореспонденцією часто-густо приходить лише раз на тиждень. Причому зв'язківці так поспішають встигнути до іншого населеного пункту за маршрутом, що до поштових скриньок персонально ніхто вкидати газети й не думає. Хто дочекався машини й забрав оберемок "щоденних" газет - той встиг. Залишок преси кидають, де заманеться: у сільрадах, будинках культури і навіть у магазинах, щоб передплатники потім забирали їх самі, скаржаться люди.

Але з-поміж читачів чимало людей похилого віку та інвалідів, яким самостійно пересуватися важко. Вони й замовляли газету додому саме тому, що це зручно, а замість зручностей за свої гроші отримали тільки додатковий клопіт. Цього клопоту селяни, звісно, не хочуть, тому обсяги передплати у краї знижуються - місцями навіть катастрофічно. Скажімо, деякі "районки" скаржаться на втрату від половини до трьох чвертей передплатників порівняно із аналогічним періодом минулого року. У двох обласних газет падіння передплати-2019 досягло 30--35 відсотків - вони вже розгортають альтернативні мережі доставки номерів.

Звісно, такий стан справ не задовольняє ані трудові колективи редакцій, ані читачів - терпець урвався всім. З подачі газетярів правління обласної організації Національної спілки журналістів України звернулося до уряду з проханням втрутитися у ситуацію, зупинивши безкінечне зростання тарифів на передплату й скорочення штатів відділень зв'язку. Втім, скільки вже було тих звернень та скарг, а "Укрпошта" реагує на них, наче той кіт біля блюдечка зі сметаною: "А Мурий їсть собі та їсть".

Голос України