Енергоаудит херсонських підприємств робитимуть студенти

Шість студентів Херсонського національного технічного університету (ХНТУ) допомагатимуть комунальному підприємству «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») робити енергоаудит херсонських підприємств.

Студенти ХНТУ Катерина Путінцева, Олексій Васильченко, Владислав Умнов, Павло Давиденко, Богдан Коханіч і Богдан Нестеренко, які навчаються на 4-му та 5-му курсах за спеціальністю «Нетрадиційні і відновлювальні джерела енергії», разом із експертами КП «ХЕСКО» і слухачами німецької програми з енергозбереження EUREM «Європейський енергетичний менеджер» в Україні робитимуть енергоаудит херсонських підприємств.

Мета цієї роботи – оптимізація споживання підприємствами різних видів енергії. Це не тільки поліпшить економічне становище підприємств, зробить їх більш привабливими для інвесторів, а й піде на користь екологічній ситуації. Бо оптимальне споживання енергоресурсів – це й запобігання їх надмірному виробництву, яке, як загальновідомо, дуже шкідливе для довкілля.

Нагадаємо, шість підприємств Херсонщини, за результатами розгляду заявок на участь у Проекті «Консультування підприємств щодо енергоефективності», було відібрано для проведення безкоштовного енергоаудиту.

Загалом, Проект отримав близько дев'яноста заявок від українських підприємств у чотирьох галузях: хлібопекарська, молочна, машинобудівна та виробництво неметалевих будівельних матеріалів. Після детального аналізу аплікаційних форм Проектом було прийнято рішення провести енергоаудит на 65 підприємствах.

Серед них – шість херсонських:

1. ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат», м.Херсон;

2. ФОП Урсуленко Олексій Анатолійович, смт. Антонівка;

3. ТДВ «Херсонський маслозавод», м.Херсон;

4. ТОВ «Механічний завод», м.Херсон;

5. ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», м. Херсон;

6. ПАТ «Таврійська будівельна компанія», м. Херсон.

Такий результат став можливим завдяки спільним зусиллям КП «Херсонська енергосервісна компанія», обласної та міської влади. Реалізовано проект у рамках Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Херсона.

КП «ХЕСКО» – регіональний експерт з енергоефективності та фактично є координаційною і консультаційною платформою із впровадження енергоефективних заходів у Херсоні та області.

Внесок GIZ у підвищення енергоефективності в нашому регіоні та в Україні в цілому – дуже цінний. Зазначимо, що GIZ діє в Україні за дорученням п'яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії.

Студенти ХНТУ зустрілися з директором КП «ХЕСКО» Ларисою Леоновою, головним інженером Ігорем Семинишиним і начальником відділу енергоменеджменту і енергоаудиту Яною Андрусенко.

Вони розповіли їм про підприємство, його роботу, історію і перспективи, а також про проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності», який є унікальним для Херсонської області. І загалом в Україні така масштабна робота з енергоменеджменту і енергоаудиту проводиться вперше.

Тобто студенти херсонського вишу разом з експертами КП «ХЕСКО» і слухачами EUREM набуватимуть дуже цікавий і дуже цінний досвід. Бо уряд України проголосив енергоефективність одним з пріоритетів у розвитку держави. І у Херсонщини є шанс стати регіоном-лідером у цій сфері.

За матеріалами КП «ХЕСКО»

P.S. Проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності» виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (організація, що з 1993 рокупідтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень).