У Каховці подорожчання проїзду в автобусах відклали

У Каховці подорожчання проїзду в автобусах відклали

Пропозицію автобусних перевізників Каховки підняти вартість проїзду на міських маршрутах з 5 до 6 гривень не підтримали на засіданні виконавчого комітету Каховської міськради 16 жовтня.

Необхідність цього директор ТОВ «Каховське АТП-16506» Володимир Литвиненко пояснив подорожчанням пального, вартості запчастин і необхідністю підвищувати зарплату співробітникам.

«Насправді, розрахункова вартість проїзду по місту повинна складати 7 гривень. Вона розрахована за методикою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 1175 від 17 листопада 2009 року. Натомість ми просимо підняти тариф до 6 гривень. На усіх інших наших маршрутах вартість проїзду вже була підвищена», — зазначив він.

Натомість члени виконкому висловили зауваження щодо відсутності у перевізника контролю за водіями і кондукторами. «Якби ви повноцінно контролювали видачу квитків пасажирам, про що ми ведемо мову вже давно, ще б можна було піти вам назустріч. Ви ж розбазарюєте власні кошти, бо не можете зі стовідсотковою впевненістю стверджувати, що ваші водії вам віддають стільки грошей, скільки дійсно збирають з пасажирів», — заперечила член виконкому Галина Соломахіна.

До речі, стрімке подорожчання собівартості перевезень уже почало призводити до перебоїв з рухом автобусів у сусідній Новій Каховці. На відміну від Каховки, там досі плата за проїзд становить 4 гривні і не переглядалася 3 роки.

Новокаховські перевізники стверджують: якщо найближчим часом не збільшити вартість проїзду щонайменше вдвічі, місцевим жителям доведеться вже найближчим часом пересуватися по місту на власних авто, велосипедах або пішки.

Олег БАТУРІН
"Новий День"