У центрі Нової Каховки відновили альтанку

У центрі Нової Каховки відновили альтанку

Відреставровану двоповерхову ротонду-альтанку до нещодавно відзначеного Дня міста отримали в подарунок жителі Нової Каховки.

Як розповіла начальник відділу капітального будівництва міськради Світлана Гончаренко, ремонтні роботи виконало місцеве ПМП «Віра», а допомагали йому в цьому архівні фотографії альтанки 1952—1953 років.

— Відповідно до фотографій були відновлені карнизи, відкоси прорізів, встановлені металопластикові двері та вікна з збереженням первісного вигляду, зроблений ремонт всіх ліпних деталей. На терасі повністю відновлена підлога, виконана гідроізоляція з сучасних матеріалів. Проте роботи там ще не завершені. Зокрема, роботи з відновлення покрівлі перенесені на наступний рік.

Пов'язано це з тим, що черепицю відповідного типу треба спеціально замовляти. Також у 2019 році виконуватиметься внутрішнє оздоблення альтанки та її освітлення, — підкреслила Світлана Гончаренко.

Розташована в парку ім. Степана Фалдзинського відреставрована альтанка включена до комплексу ансамблю центральної площі. Її композиція заснована на класичних мотивах — ротонда на другому поверсі оточена колонадою, колони вписані в інтер'єр нижнього приміщення. На даху ротонди влаштовано терасу.

Сама архітектура ротонди виконана в тому ж стилі, що і будівля палацу культури. У планах місцевої влади також відреставрувати іншу альтанку, розташовану неподалік.

Олександр ПІТОЄВ
"Новий День"