3,5 мільйона туристів за сезон для Херсонщини не межа

Всесвітній День туризму та День туризму в Україні Херсонщина відзначила з цифрами не нижче минулорічних і навіть з плюсом до них.

І якщо за курортний сезон-2017 область відвідали 3,5 мільйона відпочивальників, то нинішнього таку кількість туристів зафіксували вже на кінець серпня.

І це при тому, що сезон поки не завершився, на морських узбережжях ще можна зустріти поціновувачів оксамитової пори. Цьогоріч до місцевих бюджетів у регіоні надійшло понад 2 мільйони туристичного збору.

День туризму на Херсонщині святкували урочисто. В одній з найкрасивіших будівель обласного центру – обласному художньому музеї ім. О. Шовкуненка зібралися люди, причетні до розвитку галузі, які працюють в різних куточках Таврії. Туроператорів, турагентів, працівників готелів та пансіонатів, екскурсоводів тощо вітали чиновники. Кращим представникам галузі вручили грамоти та подяки від голови облдержадміністрації, голови обласної ради та начальника департаменту туризму та курортів Херсонської ОДА.

— Якщо повернутися до 2014-го року і порівняти той туризм і нинішній, всім нам величезна подяка і шана за те, що ми робимо. Давайте робити більше нового та по-новому, — звернувся до колег представник туристичного бізнесу Херсона Олексій Білецький, якого теж нагородили з нагоди свята.

За останній рік у Херсоні відкрилися єдина в Україні туристична кав'ярня, готельний комплекс, низка ресторанів. У с. Республіканець Бериславського району з'явилася садиба сільського зеленого туризму, у Хорлах реконструйовано скульптуру купальниці у маєтку Софії Фальц-Фейн.

Цьогоріч Херсонщина гриміла масштабними заходами, які зібрали десятки тисяч гостей з України та зарубіжжя. Це відкриття туристичного сезону на Кам'янській Січі, XX Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», фестиваль південного колориту та емоцій «Херсон-фест», XVI Благодійний дитячий фестиваль «Чорноморські ігри», туристичний хаб «Розвиток туризму в умовах нових громад», участь у якому взяли 75 ОТГ з усієї України.

Область прийняла два масштабних прес-тури для всеукраїнських та міжнародних ЗМІ. Завдяки цьому Херсонщина стає відомішою на туристичній мапі світу. І, як видно, сусідство з окупованим Кримом туристів, які їдуть до нас, не відлякує, адже — південь України територія безпечна.

Марина САВЧЕНКО
"Новий День"