Нова Каховка готується до об’єднання

Нова Каховка готується до об’єднання

«Добровільно приєднати Дніпрянську селищну територіальну громаду м.Нова Каховка Херсонської області (селища міського типу Дніпряни та сіл Корсунка, Нові Лагері, Піщане) до Новокаховської міської територіальної громади Херсонської області».

Саме такий проект рішення вже оприлюднений на офіційному сайті Новокаховської міської ради.

Окрім цього, в документі прописаний план організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальної громади.

Так, планується провести розрахунки обсягу доходів та видатків громади після приєднання.

Далі визначити межі потенційних старостинських округів на території громади, що приєднується, для проведення виборів старост.

А також:

1.Здійснити моніторинг закладів, які утримуються за рахунок бюджету органу місцевого самоврядування, що приєднується.

2.Моніторинг майна, активів та зобов'язань територіальної громади, що приєднується.

3.Проаналізувати стан, потреби та підготувати пропозиції щодо розміщення органів місцевого самоврядування та державних органів на території громади.

4.Підготувати пропозиції щодо перспективного плану формування на території громади, що приєднується, мережі підприємств та установ для надання публічних послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, житлово-комунального господарства.

5.Проаналізувати обсяг повноважень органів місцевого самоврядування територіальної громади міста обласного значення після приєднання та підготувати пропозиції щодо потреб у кадровому забезпеченні.

На сьогодні в Україні є 122 райони, де не сформовано жодної ОТГ. Тому можновладці вже пропонують внести певні зміни до процесу децентралізації. Наприклад, віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив, що в Україні потрібно визначитися з терміном для добровільного об'єднання територіальних громад.

Він запропонував дати ще один рік на добровільне об'єднання, а після все робити згідно перспективних планів, затверджених обласними радами.

Олена ПІМЕНОВА