Медики Херсона просять 28 мільйонів гривень – на зарплати, медикаменти і підготовку до зими

Медики Херсона просять 28 мільйонів гривень – на зарплати, медикаменти і підготовку до зими

У середу, 26 вересня, на депутатській комісії Херсонської міськради з питань охорони здоров'я було розглянуто питання фінансування медичної галузі у місті.

«Загалом на потреби медицини необхідно виділити 28,6 мільйона гривень. У цю суму входить виплата заробітної платні, підготовка до зимового періоду, забезпечення медикаментами пільгових категорій населення.

Я розумію, що це досить велика сума, але 10 мільйонів гривень просто необхідно виділити на оплату праці медиків, медикаменти та ремонт енергосистеми. Якщо не буде цього фінансування, то медична галузь у Херсоні може зупинитися», - заявила начальник міського управління охорони здоров'я Світлана Межерицька.

СПОЧАТКУ АНГІОГРАФ, ПОТІМ БЛАГОУСТРІЙ

Також депутати розглянули питання виділення фінансів на придбання нового ангіографа для лікарні імені Лучанського. Як писала «Гривна», на минулій сесії міської ради вирішили виділити у рамках співфінансування 11,5 мільйона гривень на придбання цього обладнання.

«Старе обладнання вийшло з ладу, і поки ми шукали деталі, аби його ремонтувати, помирали люди, бо не отримували необхідної медичної допомоги. Тому просто необхідно виділити фінанси на придбання ангіографа, оскільки в наступному році нагоди придбати його у рамках співфінансування не буде», - наголосила Межерицька.

ЇЇ підтримав голова комісії Леонід Ремига та додав, що ця покупка необхідна, але її можна здійснити лише перерозподіливши фінанси.

«Замість 1,8 мільйона гривень на благоустрій лікарень у зимовий період краще направити ці фінанси на придбання нового ангіографа», - сказав він.

У ПОЛІКЛІНІЦІ ПРОТІКАЄ ДАХ

Окрім того, на комісії розглянули питання виділення коштів на капітальний ремонт дитячої поліклініки №2, яка розташована по вулиці Ціолковського.

«У цій поліклініці протікає дах, для неї просто необхідно виділити 693 тисячі гривень на ремонт. Також у цю суму закладений капітальний ремонт системи теплопостачання», - наголосила Світлана Межерицька.

З нею погодилися депутати та надали рекомендації про першочергове виділення фінансів на ремонт дитячої поліклініки № 2. Далі це питання має бути розглянуте на інших комісіях Херсонської міськради.

Антон КОСТЮК
"Гривна"