На базі ХДУ буде створено Центр первинної медичної допомоги

На базі  ХДУ буде створено Центр первинної медичної допомоги

Про це йшлося на спеціальній нараді у Херсонському державному університеті, - повідомив народний депутат Олександр Співаковський:

Університети - це місце, де відбувається капіталізація молодої людини. Здобуваючи освіту, молодь проводить тут майже увесь свій час.

Тому в навчальному закладі, який прагне відповідати вимогам часу, мають бути створені максимально комфортні сервіси і для навчання, і для дозвілля, і для підтримки себе у гарній формі. Це не лише моє глибоке переконання, а і світовий досід.

Вчора у ХДУ відбулася нарада, надзвичайно важлива для подальшого розвитку університетської інфраструктури.

Разом із головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, головним лікарем КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Корабелеша» Аллою Малицькою та представниками адміністративної ланки ХДУ обговорювали створення на базі університету Центру первинної медичної допомоги.

Ідея створення такого Центру виникла давно. Та до практичного втілення цієї гарної ідеї нас "підштовхнула" медична реформа. Для нашого університету, одного з найбільших і найстаріших вишів регіону, такий медичний центр зовсім не розкіш, а необхідність, яка мала бути створена "ще вчора". Адже йдеться про комфорт і зручність для майже 6 тисяч с тудентів та викладачів, які тут навчаються і працюють.

Наше завдання - зробити так, аби студенти, викладачі та співробітники ХДУ мали можливість отримувати первинну медико-санітарну допомогу та консультації лікарів у безпосередній близькості від місця навчання чи роботи. До того ж, Центр має стати тим місцем, де студенти щойно створеного медичного факультету проходитимуть практику під наглядом досвідчених фахівців.

Зрозуміло, для того, щоб так було, потрібно докласти ще чимало зусиль – продумати оптимальну структуру Центру, джерела його фінансування, розробити проектну документацію, провести ремонтні роботи. Але перші кроки вже зроблені. І саме їх ми вчора й обговорювали, - повідомив народний депутат Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.