Отримувати збільшену мінімалку? Це розкіш!

Станом на ранок 13 вересня, 2018 року в Україні офіційно нараховувалося 42 мільйони 199 тисяч 913 осіб-громадян.

Отже, нас стало знову менше. Тільки з початку цього року на 107 778 осіб. Вказана цифра це ті, хто зареєстрований як громадянин держави, а скільки людей працює на «розбудову і розквіт України», як пафосно прийнято говорити на владних пагорбах у Києві?

Приблизно 6 мільйонів українських громадян постійно перебувають за її межами на заробітках. Ще до 10 мільйонів це діти та молодь, які поки не працюють.

Станом на 1 січня 2018 року на обліку в Пенсійному фонді України було майже 12 мільйонів пенсіонерів (і це на 244,9 тисячі осіб менше, ніж було рік тому), які здебільшого вже не працюють..

Таким чином кількість людей працездатного віку, але не факт, що всі працюють складає біля 14 мільйонів громадян. Виявилося, що приблизно 4,5 млн громадян України, які сьогодні працюють за наймом, отримують заробітну плату на рівні мінімальної.

Про таке заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева: «Приблизно 4,5 млн громадян України, які сьогодні працюють за наймом, отримують заробітну плату на рівні мінімальної. Тобто, це 3 723 гривні. Якщо ми говоримо о 4200 гривнях, то це означає, що їх зарплата зросте на відповідну суму. Відповідно зростуть і нарахування єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, і таким чином зростуть доходи Пенсійного фонду».

До чого веде міністр? До того, що таке зростання доходів фонду дозволить провести індексацію пенсій, що передбачено чинним законодавством. Тобто, у всьому цьому процесі можна відзначити позитивні моменти.

Правда міністр промовчав, що Пенсійний фонд вже давно самостійно не справляється із навантаженням навіть тим, яке є зараз – його постійно датують з бюджету України.

Нагадаю, що рамках ведення неоголошеної передвиборчої кампанії в Уряді розраховують, що у жовтні цього ороку зможуть підняти розмір пенсій, і міністр переконує, що Верховна Рада підтримає збільшення рівня мінімальної зарплати, що начебто й стане приводом для збільшення виплат пенсіонерам.

В цьому сумніватися не доводиться, адже чинним депутатам через рік переобиратися і навряд чи знайдеться хоч одна «розумна» голова, яка проголосує проти.

Але, якщо там насправді є патріоти, це ті люди які думають про майбутнє України, а не ходять на збіговиська у вишиванках та не «хапають» з приводу і без нього за серце, то вони просто зобов'язані голосувати проти, адже подальше підняття розмірів мінімальних зарплат, а потім пенсій, це черговий цвях у кришку труни економічної незалежності та самостійності України.

Сергій ОСОЛОДКІН