Андрій Гордєєв: «Результати досліджень викидів титану на материк очікуються наступного тижня»

Андрій Гордєєв: «Результати досліджень викидів титану на материк очікуються наступного тижня»

«На жаль, тривалість аналізу грунтів і речовини з накопичувача досягає 15-ти діб», - повідомив голова Херсонської облдержадміністрації, відповідаючи на запитання журналістів під час виїзної роботи комісії, яка 5 вересня працювала на Херсонщині.

Нагадаємо, міжвідомча робоча група у складі заступника Міністра екології та природних ресурсів України, Директора департаменту реагування на надзвичайні ситуації, керівництва Державної екологічної інспекції України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Міністерства охорони здоров'я України тощо здійснила робочу поїздку по області для визначення екологічної ситуації на її території.

З кінця серпня примежові райони Херсонщини страждають від наслідків роботи заводу «Титанові інвестиції» (раніше – «Кримський титан», - ред.), який наразі знаходиться на території окупованого Криму й підпорядковується тамтешньому окупаційному керівництву.

«Згідно з розою вітрів і тим аналізам, які вже проведені – це на 99% є викидами із заводу Титан», - говорить згідно з попередніми даними очільник області.

«Ми маємо чітко розуміти, який вплив здійснюють ці викиди на довкілля і життя наших громадян. Чи вони проживають в Криму, чи на Херсонщині – для нас різниці немає. Ми максимально розповсюдимо отриману інформацію.

На нашій стороні правда, і її мають знати, у тому числі, й на окупованій території. Люди в Криму мають право на безпечне довкілля. Ми хоч і інша адміністративна одиниця, але маємо надати допомогу нашим співвітчизникам, які проживають в Криму», - сказав Андрій Гордєєв, підсумовуючи розмову з журналістами.

Елеонора ГУСЬКОВА