Херсонський нардеп вимагає від прем'єра вирішити ситуацію з штучними боргами за газ

Херсонський нардеп вимагає від прем'єра вирішити ситуацію з штучними боргами за газ

Народний депутат від Херсонщини Юрій Одарченко озвучив в парламенті вимогу ВО «Батьківщина» до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана негайно вирішити ситуацію із нарахуванням «Херсонгазом» штучних боргів за 2015-2016 роки.

«У липні 2018 року майже третина херсонців, які не мають газового лічильника, отримала від «Херсонгаз» квитанції з безпідставно нарахованою заборгованістю за користування природним газом із травня 2015 року.

Люди просто шоковані: вони завжди сплачували вчасно за надані послуги, відмовляючи собі в найнеобхіднішому. І раптово отримали повідомлення про неіснуючі борги, та ще й нараховані заднім числом!» – обурився політик.

Депутат від «Батьківщини» розповів, що «Херсонгаз» не має жодних законних підстав нараховувати ці борги: «Ми звернулись до НКРЕКП, керівництво якої чітко дало зрозуміти: «Херсонгаз» не має жодного права нараховувати ці платежі!» – наголосив Юрій Одарченко.

Він також повідомив, що Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман ще у 2016 році пообіцяв вжити всіх заходів у разі виникнення подібних ситуацій, як у Херсоні: «Володимир Гройсман тоді чітко дав вказівку усім газовим управлінням країни не нараховувати ці платежі. Ми вимагаємо від прем'єр-міністра негайно втрутитись у цю ситуацію і відповісти за свої слова!» – сказав парламентарій.

Нагадаємо, партія «Батьківщина» вимагала від облгазів  припинити нараховувати людям штучні борги за газ і закликає керівництво країни виправити ситуацію.

Зазначимо, що виникнення цих боргів пов'язане з подіями 2015-2016 років. Тоді уряд ухвалив постанову, якою знизив удвічі розрахункові норми споживання газу для споживачів без лічильників. Згодом ця постанова була оскаржена в суді і скасована, а Кабмін видав новий акт, знову підвищивши норми споживання.

Уряд мав розробити порядок перерахунку вартості газу за період дії знижених норм, однак ситуація досі залишається нероз'ясненою.

Як наслідок, заручниками неузгоджених дій центральної влади та постачальників газу стали звичайні люди. Борги знову переклали на їхні плечі.

ВО "Батьківщина"