Warning: getimagesize(http://khersonci.com.ua/images/NEWS/NEWS/07.2013/260713_19.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /var/www/khersonci/khersonci.com.ua/libraries/joomla/document/html/renderer/head.php on line 172
Колючки окуповують Херсонщину

Колючки окуповують Херсонщину

Колючки окуповують Херсонщину

До справжнього нашестя «кірців» або «кавунців», як їх називають на правобережжі Каховського водосховища, треба готуватися найближчим часом жителям Нової Каховки, Каховки і Берислава. Цей поширений на піщаних грунтах бур'ян із характерними шиловидними колючками зараз можна зустріти не лише на баштані, а й мало не на всіх міських газонах і навіть у центральній частині багатьох населених пунктів області! Вже у серпні колючі плоди рослини, відомої науковцям як ценхрус якірцевий, можуть завдати великої шкоди велосипедистам і поранити пішоходів - особливо тих, хто носить легке літнє взуття.

—Таке значне поширення цього бур'яну могла спричинити спекотна погода у травні-червні і відсутність рослин-антагоністів, які б пригнічували їх розвиток, — коментує «Новому дню» заступник директора з наукової роботи селекційио-генетичного інституту Одеського національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, доктор біологічнихнаук Ольга Бабаянц. — Поява даної рослини є звичайним природним явищем. Вона не є алергенною, а боротися з нею можна перевіреним «ручним» способом — тією ж прополкою або скошуванням. Використовувати проти неї гербіциди в умовах міста не можна, а при поширенні бур'яну на баштані хімікати доцільно використовувати завчасно, до посіву кавунів і динь.

— Дійсно, цієї колючки розвелося в місті дуже багато, - погоджується директор КП «Комунальне транспортне підприємство» Каховської міськради Дмитро Панасюк. - Ми боремося з нею перевіреним дідівським методом. Але, на жаль, через брак коштів і штатних одиниць не можемо одразу знищити весь цей бур'ян. Щодо його поширення на прибудинкових територіях, то займатися цим повинні КП «Каховська керуюча компанія» або відповідні об'єднання співвласників ОСББ.

Олександр Пітоєв//Новий день №30(5077) 25.07.2013