Чи з’явиться кризовий центр у Херсоні?

Чи з’явиться  кризовий центр у Херсоні?

В Україні відкриють притулки для постраждалих від домашнього насильства або від насильства за статевою ознакою. У них люди зможуть отримати кваліфіковану допомогу.

Для цього Кабмін ще 22 серпня прийняв постанову «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі».

Притулки будуть створюватися місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. У них постраждалі зможуть отримати місце безпечного тимчасового перебування і комплексну допомогу: психологічні, соціально-побутові, соціально-медичні, інформаційні, юридичні та інші послуги.

Чи з'явиться подібний притулок у Херсоні?

Адже ще у листопаді 2017 року представники 30 громадських організацій та ініціативних груп об'єдналися, щоб домогтися відкриття у нашому місті Кризового центру для жертв насильства. Бо за законом поліція не може утримувати кривдника – домашнього агресора у відділку більше трьох годин.

Тоді з подібною пропозицією активісти звернулись до депутатів міської ради.

Однак, того разу депутати вирішили не створювати цілий орган, який би запобігав насиллю в сім'ї. А обмежились лише рішенням внести у статут міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді пункту про здійснення заходів щодо профілактики насилля в сім'ї.

Чи зміниться щось після постанови Кабінету міністрів? Чи побачать хоча б після цього проблему із насиллям в родинах наші народні обранці?

Олена ПІМЕНОВА