Співаковський виграв "процес століття"

Народний депутат України Олександр Співаковський повідомив, що поширена телеканалом 2+2 недостовірна інформація щодо нього спростована судом.

Дорогі друзі! Маю нагоду поділитися з вами непоганою новиною щодо позитивного вирішення судової справи за моїм позовом до телеканалу 2 + 2 про спростування поширеної останнім щодо мене завідомо неправдивої інформації.

Цей «процес століття» розпочався ще у далекому 2016 році та тривав понад два роки. Оскільки з того моменту вже спливло чимало часу, то спочатку спробую дещо освіжити в пам'яті окремі події того періоду.

Кінець 2015 – початок 2016 року мені запам'ятався загостренням політичної кризи та економічної ситуації в країні, що, врешті решт, призвело до відставки уряду. Звісно, ці проблеми не оминули і освітньої сфери, у якій вони досягли особливо критичної межі, а загальний стан ситуації все більше набував загрозливого характеру.

Саме тоді я з командою своїх однодумців виступив з чіткою позицією захисту інтересів простих освітян та висловив кілька слушних порад щодо кардинального поліпшення існуючої ситуації. Звісно, не обійшлося і без конструктивної критики окремих дій певних високопосадовців.

І результати нашої роботи не забарилися, проте вони виявились не зовсім такими, на які ми розраховували... Зокрема, кардинального поліпшення ситуації в освітній сфері тоді так і не відбулося.

Натомість, вже 24.02.2016 в передачі «Люстратор 7.62» телеканалу «2+2», був показаний суто замовний сюжет, у якому було поширено завідомо недостовірну інформацію щодо мене, зокрема, - стосовно володіння мною кількома котеджами у селі Буча Києво-Святошинського району Київської області, а також корпоративними правами у київських підприємствах ТОВ «КЕЙПТАУН ІНВЕСТ» та «ОВЕРЛОШИНИ». Невідомо навіщо, але практично аналогічний сюжет було повторено цим телеканалом і 24.04.16.

Ця ситуація викликала цілком обґрунтований подив і у мене і у моїх колег та однодумців, оскільки про існування у мене цього майна та корпоративних прав і я, і вони вперше дізнались саме з сюжету телеканалу 2 + 2.

Спочатку я був переконаний, що журналісти допустили прикру помилку, та переплутали мене з кимось іншим. Тому одразу звернувся до телеканалу з листом у якому запропонував швидко та оперативно виправити неприємну ситуацію, в яку вони потрапили, та у одному з найближчих випусків програми «Люстратор 7,62» спростувати цю завідомо неправдиву інформацію.

Проте, на жаль, цей лист залишився без відповіді. Що ж , тоді довелось звертатись до суду, і у березні 2016 року мною було подано відповідний позов до Подільського районного суду м. Києва.

Справа розглядалась більше двох років. Наші опоненти вживали різних заходів щодо уникнення відповідальності за свої дії та будь-якими способами затягували розгляд справи.

Чого лише була варта пропозиція Відповідача, який, начебто погодившись з нашими справедливими вимогами, запропонував укласти мирову угоду по цій справі, на переговори щодо узгодження змісту якої пішло більше шести місяців.

Проте у підсумку це виявилось лише банальною спробою затягти процес, оскільки жодної мирової угоди телеканал 2 + 2 укладати не збирався з самого початку, і не дивно, що жодна з наших умов щодо її укладення опонентом прийнята так і не була.

Але у будь-якої справи є свій початок і своє закінчення. І, нарешті, 16 квітня 2018 року Подільський районний суд міста Києва виніс рішення у справі № 75 8/4210/16-ц, яким було ухвалено наступне:

- Визнати недостовірною та такою, що принижує та посягає на честь, гідність та ділову репутацію Співаковського Олександра Володимировича інформацію, поширену в передачі "Люстратор 7.62", а саме інформацію стосовно володіння народним депутатом України Співаковським Олександром Володимировичем об'єктами нерухомості - будинками, розташованими в Київській області, Києво-Святошинському районі, с. Буча, вулиця Лісова та стосовно володіння народним депутатом України Співаковським Олександром Володимировичем корпоративними правами в товариствах з обмеженою відповідальністю "КЕЙПТАУН ІНВЕСТ" та "ОВЕРЛОШИНИ"

Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «ГРАВІС-КІНО» спростувати в ефірі каналу «2+2» в найближчому (із дати набрання рішенням законної сили) випуску передачі "Люстратор 7.62" (або випуску інформаційних новин у випадку закриття програми або припинення її мовлення) недостовірну інформацію, поширену в передачі "Люстратор 7.62" сповіщену на каналі "2+2" щодо народного депутата України Співаковського Олександра Володимировича, шляхом зачитування відповідного тексту спростування.

Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «ГРАВІС-КІНО» спростувати недостовірну інформацію, поширену в передачі "Люстратор 7.62", шляхом розміщення на офіційному сайті каналу "2+2" сповіщеної передачі, яка містить текст спростування, не пізніше, ніж її наступний день після сповіщення передачі, яка містить текст спростування.

Так, дійсно з низки різних причин ця справа розглядалась досить довго... Проте позитивне рішення за нею все ж таки прийнято, причому рішення, яке повною мірою відповідає дійсним обставинам справи.

І факт прийняття такого рішення має стати певним застереженням для надміру завзятих представників окремих засобів масової інформації, які у гонитві за «смаженими» фактами, у будь якому випадку спочатку мають ретельно перевірити отриману інформацію, і лише потім виносити її на широкий загал, - вважає Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.