Херсонцям знову обіцяють… безвіз

Херсонцям знову обіцяють… безвіз

Схоже, що у владі знову виріши розіграти історію з безвізом, цього разу до Англії.

Попереду вибори і до виборців слід виходи з якимось цікавими обіцянками. Чому б знову не взятися за питання безвізового режиму, адже один раз це вже спрацювало?

Перебуваючи у Лондоні Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, заявив, що: «Україна готується почати переговори з Великобританією про нові стосунки, коли ця держава перестане входити в ЄС». Залежно від того, який варіант подальших взаємних стосунків обере для себе Лондон у взаєминах з Брюсселем, будуть залежати і переговори про майбутні стосунки з Києвом.

Нагадаю, що сьогодні британці мають право безвізового в'їзду на територію нашої держави, але вже з березня наступного року односторонній безвіз може припинити свою дію. Форма одностороннього безвізу викликає чимало нарікань з боку українців, яким доводиться витрачати чималі гроші на отримання візи у Великобританію. Чому така несправедливість?

«Коли я проводив бесіду про те, що ми очікуємо спрощеного режиму для українців, - заявив Парубій, - я мав на увазі також і паритетність, що і Україна після березня наступного року прийматиме дії щодо наших двосторонніх відносин, враховуючи поступки і кроки назустріч».

Втім, оптимізму з яким про це говорив Парубій, на справді не існує. Англія не готова розглядати питання безвізу для України. Одне з питань те, що паспорт громадянина України можна вільно купити на рику. Доки Київ з цим питання не розбереться «... питання лібералізації візового режиму навіть не стоїть на порядку денному», - заявила посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф.

За її словами, питання безвізового режиму ускладнено ще й інцидентом, коли «кілер Кадирова» «Дінго» зміг без проблем купити паспорт на знаменитому одеському Привозі. «Ми чекаємо належного розслідування цього факту, щоб переконатися в тому, що процес видачі віз в Україні захищений і безпечний. Оскільки в іншому випадку лібералізація загрожує вже безпеці громадянам Великобританії», - заявила Гоф.

Нагадаємо, що «Дінго» скоїв замах на Адама Осмаєва і Аміну Окуеву, в результаті якого Окуева померла. В інтерв'ю «Дінго» розповів, що зміг без проблем пересуватися по Україні, адже купив паспорт на ринку.

Крім того слід зазначити, що починаючи з 2017 року офіційний Лондон щонайменше шість разів відмовляв Києву в переговорах про зміну дії візового режиму і про проблеми з видачею віз. Посольство України в Лондоні у письмовому коментарі підтвердило, що отримує відмову за відмовою. Протягом минулого року МВС Великобританії, яке займається візами, чотири рази підтверджувало відсутність наміру міняти візовий режим для України.

У 2018 році посольство України вже двічі пропонувало британській стороні провести консультації, в тому числі і з приводу затримок видачі віз, необґрунтованих відмов, можливості оскарження рішень, відшкодування витрат тощо. Всі відповіді Британії були негативними.

Колишня керівниця британського МВС Ембер Радд свого часу визнала свою відмову вести з Україною переговори про скасування віз навіть для власників дипломатичних паспортів: «Тут є вимір міграційної загрози і загрози національній безпеці».

Примітно, що Україна свого часу була на завершальній стадії переговорів про спрощення візового режиму з Великою Британією, проте події 2013-14 років зупинили цей процес.

То, про що вів розмову Парубій, і що він обіцяє українцям?

Сергій ОСОЛОДКІН