Без променя світла, у темряві знань

Без променя світла, у темряві знань

Окремі корпуси Херсонського державного університету залишились без електроенергії

Ще два тижні тому приватне акціонерне товариство «Херсонобленерго» направило офіційний лист керівництву Херсонського державного університету, в якому інформувало його, що у разі, якщо університет не розрахується за електроенергію до 2 липня, то електропостачання вишу буде припинено.

До 2 липня ХДУ так і не погасив борг за електропостачання, який складає 32 млн грн, тож, електроенергетики дотримали слова і вже 3 липня в університет прибули одразу кілька бригад з недвозначною вказівкою: відключити всі вузівські корпуси від електропостачання за борги.

Натомість ректор ХДУ Олександр Ходосовцев особисто розпорядився не допускати енергетиків до щитків і рубильників, і тільки тому навчальному закладу тимчасово вдалося уникнути темряви.

Утім, світлу вони раділи не довго. Історія з «наїздом» енергетиків на університет отримала ціл¬ком логічне продовження: бригади «Херсонобленерго» вже наступного дня відключили від енергопостачання навчальні корпуси ХДУ № З і 4, а також ботанічний сад з сотнями екзотичних і рідкісних рослин, що тепер залишаться без поливу.

Ректорату університету вдалося «відстояти» лише головний корпус, де знаходяться комп'ютери приймальної комісії. Він не відключений, а тому комісія працює, і прийом документів від абітурієнтів продовжується, адже наслідки влаштованої енергетиками «темної» могли б викликати справжній молодіжний бунт - у найбільшому вузі Херсона стартувала вступна кампанія. До приймальної комісії щодня приходять кілька сотень абітурієнтів, які подають документи, що вважаються прийнятими тільки після того, як дані з них, комп'ютерною системою введені до єдиної інформаційної системи Міносвіти України. Тож, якби «Херсонелектроенерго» знеструмив головний корпус університету, то ХДУ міг би залишитися цього року взагалі без набору, а це вже загальнодержавний скандал.

Ректор ХДУ Олександр Ходосовцев запевнив, що заборгованість університету перед енергетиками у сумі 32 млн гривень утворилася не з вини університету, а тільки через затримку з проходженням платежів через Державну казначейську службу України.

Ще у червні ректор направив до компанії «Херсонобленерго» лист з поясненням причин цієї затримки. У ньому йшла мова про перерахування платежів компанії до 2 червня. Однак, у вказаний термін, місцеве управління Держказначейства платіж не провело, а тому вуз не зміг виконати своїх зобов'язань.

Керівництво вузу намагається владнати всі проблеми з енергетиками, йдуть переговори про погашення боргу, є сподівання, що найближчим часом електропостачання буде відновлено і провідний виш області знову буде без проблем «світити» «у темряві знань».

Людмила Волкова//Акценти №23(326) 10.07.2013