У Каланчацькому районі прикордонники зловили елітних браконьєрів

У Каланчацькому районі прикордонники зловили елітних браконьєрів

Дев'ять білуг, один осетер, 13 скатів і одна камбала — з таким уловом були затримані браконьєри поблизу села Хорли Каланчацького району.

На гарячому проти ночі 18 квітня їх схопили оперативні співробітники Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби спільно з прикордонниками відділу «Хорли» Херсонського загону.

— Вони виявили 5 осіб з уловом червонокнижних порід риби, яку саме вивантажували з плавзасобу. Попередня сума заподіяних державі збитків становить 950 тисяч гривень. На місце події були викликані представники Національної поліції та інших служб, також було направлене повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 249 КК «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом», — повідомила прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України.

Наші джерела в правоохоронних органах стверджують, що до цієї гучної історії був причетний начальник Каховського відділу поліції Андрій Третьяк. Ми спробували перевірити цю інформацію, але тепер відповідні служби були не такими багатослівними.

Приміром, у Держприкордонслужбі навідріз відмовилися коментувати затримання у Хорлах і зазначили, що не знають, кого саме затримали. Не підтверджують цю інформацію в Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області.

Водночас, за словами начальника відділу комунікацій обласного ГУ НП Ірини Атаманенко, Андрій Третьяк днями був дійсно відсторонений від виконання службових обов'язків.

— Його відсторонено за фактами недоліків у службовій діяльності у Каховському відділі поліції керівництвом Головного управління НП у Херсонській області. Нині проводиться службове розслідування, на період якого обов'язки начальника Каховського відділу виконує керівник тамтешнього слідчого підрозділу Валерій Пестрецов, — прокоментувала вона.

Цікаво, що лише наприкінці лютого Андрій Третьяк звітував перед Каховською районною радою про стан боротьби зі злочинністю та результати діяльності свого відділу і запевняв у достатній його роботі.

За його словами, одним із чинників, що негативно впливають на якісну роботу відділу, є хіба що його низьке матеріально-технічне забезпечення.

Крім того, Каховський відділ поліції останнім часом не був замішаний у якихось гучних скандалах. Тож відсторонення керівника за фактами недоліків у роботі, що виникли явно за останній час, виглядають щонайменше дуже підозріло.

Олег БАТУРІН
"Новий День"