Херсонці поспілкувалися з німецьким політиком

Херсонці поспілкувалися з німецьким політиком

Вчора, 24 квітня, в центрі креативного простору HAB WUY німецький політик, доктор економічних наук Норберт Нойхауз розповідав про особливості децентралізації, перспективи розвитку українських міст за європейським вектором.

Німецький науковець неодноразово наголошував: наскільки успішний розвиток міста, його комфорт для проживання - залежить від самої громади. Де вона активно, зацікавлено господарює, там живеться людям комфортно.

"До мене часто приходять місцеві активісти з ініціативою щось зробити для міста. Я їм кажу: Беріться і робіть. Хто вам заважає?", - розповів Норберт Нойхауз. З вуст німецького гостя, який свого часу працював мером, прозвучало багато слушних порад і настанов.

Особливе пожвавлення в аудиторії викликало запитання до Норберта, як у Німеччині борються з корупцією: "Зарплата у мера невелика - 4 мінімальних, але цього досить, щоб забезпечити сім'ю... Якби мер захотів хапнути мільйонний хабар, це скінчилося б тим, що у нього забрали б не лише мільйон, а й відібрали б пенсію. Так що хабарники в Німеччині почувають себе зовсім некомфортно», - запевнив Нойхауз.

Міцно зв'язує руки невідворотність покарання, чого дуже бракує у нас...

Любов ЛАГУТЕНКО