Здобутки херсонських музикантів на Всеукраїнському конкурсі

Здобутки херсонських музикантів на Всеукраїнському конкурсі

З 18 по 23 квітня 2018 року у Миколаєві відбувся Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Золота струна».

Цей конкурс був заснований у 2009 році Миколаївською обласною філармонією.

Мета фестивалю полягає у відродженні та зміцненні національних музичних традицій, які відіграють важливу роль у процесі формування національної свідомості у молодого покоління, а також у естетичному вихованні на найкращих зразках народно-інструментального мистецтва.

Організаторами конкурсу-фестивалю виступають: Управління культури Миколаївської облдержадміністрації, Управління з питань культури і охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, Миколаївська обласна філармонія, Миколаївський коледж культури і мистецтв, Миколаївське відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, Миколаївська міська громадська організація «Федерація аматорських миколаївських театрів», Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв.

Конкурс відбувається за підтримки Міністерства культури України.

Учасники конкурсу змагалися у таких номінаціях: оркестри, ансамблі та солісти.

Юних талантів оцінювало досвідчене журі, до складу якого увійшли народні та заслужені артисти України, відомі педагоги і музиканти: Гриньків Роман Дмитрович, Єргієв Іван Дмитрович, Жариков Дмитро Володимирович, Костенко Наталія Євгеніївна, Курінний Олег Владиславович, Мурза Олександр Анатолійович, Олійник Олександр Леонідович та інші.

Цього року у фестивалі взяло участь 100 талановитих музикантів, серед яких 17 оркестрів і ансамблів та майже 80 солістів.

Конкурс об'єднав обдарованих аматорів та справжніх музичних професіоналів з усієї України: Миколаївської, Херсонської, Одеської, Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Черкаської, Вінницької, Хмельницької та Полтавської областей.

Наші земляки, херсонці, гідно представили наш край і повертаються не з порожніми руками.

Ростислав Засухін, учень 5 класу ДМШ № 1, зайняв ІІ місце у номінації «Солісти», за спеціальністю «Гітара», у категорії 1-б – діти віком з 13 років.

Учасники дуету домристів з ДМШ міста Гола Пристань Херсонської області стали Лауреатами ІІ-го ступеню у номінації «Ансамблі».

А Оркестр народних інструментів ДМШ міста Гола Пристань Херсонської області став Лауреатом ІІ-го ступеню у номінації «Оркестри», у категорії 1 – учні музичних шкіл та шкіл мистецтв.

Бажаємо юним музикантам творчого натхнення і нових досягнень!

Олександра РОЖКОВАН