Літо — пора відпочинку та оздоровлення дітей

Літо — пора відпочинку та оздоровлення дітей

Херсонщина увійшла в п'ятірку лідерів серед регіонів України, в яких планують оздоровити найбільший відсоток дітей шкільного віку.

За результатами дослідження, проведеного власкорами агентства «Укрінформ» у 16 регіонах України, найбільший відсоток дітей шкільного віку розраховують оздоровити на Харківщині - 95% від їх загальної чисельності, або 200 тисяч осіб.

Регіони мають межу, нижче якої не рекомендується опускатися за кількістю оздоровлених дітей. Цьогоріч такий рівень - 70,5% від загальної кількості дітей шкільного віку в області.

Більшість досліджуваних регіонів дотримуються рекомендованих обсягів оздоровлення дітей або на кілька відсотків мають намір перевищити їх. Серед лідерів за цим показником, окрім Харківщини, виявилася Луганська область - тут беруться оздоровити 88,3 % (151 тис. 920) дітей шкільного віку, а також Дніпропетровщина - 87% (243 тис.) та Херсонщина - 80% (83 тис. 346).

Єдиним регіоном, де у нинішньому році планується оздоровити менше встановленого рівня, є Закарпаття. Тут літнім оздоровленням буде охоплено близько 65% дітей шкільного віку, а це 95 тис. 300 осіб.

Кошти, які кожен регіон розраховує витратити на оздоровлення дітей, надходять з різних джерел: обласного, міських та місцевих бюджетів, Фонду соцстрахування, а також від підприємств, організацій, меценатів, благодійних структур тощо. Найбільшу суму на оздоровлення дітей витратить цього року Донеччина - понад 330 млн грн, включаючи 255 млн спонсорських коштів, залучених від підприємств і організацій. На другому місці Харківщина із 188 млн грн, з яких 58 - з бюджетів різних рівнів, на третьому - Луганщина - 142 млн 505 тис. грн, з них 52 млн 505 тис. - бюджетні.

Нагадаємо, завданням Херсонської області на 2013 рік визначено охоплення послугами оздоровлення і відпочинку не менше 80% дітей шкільного віку (83346 дітей), на оздоровлення дітей у позаміських дитячих оздоровчих закладах не менше ніж 40% дітей, в тому числі 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 90% дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей. Аналіз результатів оздоровлення 2012 року засвідчив, що збільшення показника кількості дітей, охоплених оздоровленням та відпочинком до 69,5% (у 2011 році – 57%) стало можливим завдяки поліпшенню організаційної роботи та залученню позабюджетних коштів на оздоровчу кампанію.