На Херсонщині садочки становлять загрозу для вихованців

На Херсонщині садочки становлять загрозу для вихованців

Мережа дошкільних закладів Херсонщини становить загрозу для здоров'я власних вихованців.

Такі невтішні висновки можна зробити після ознайомлення із результатами перевірки 436 дитсадків області фахівцями Держпродспоживслужби.

За їхніми даними, у кожних дев'яти дитсадках з десяти грубо порушують фізіологічні норми харчування малечі внаслідок хронічної економії коштів на закупівлі якісних продуктів.

На додачу, у 23 закладах виявили «смакоту» невідомого походження, яка надійшла туди взагалі без супровідних документів. Часто-густо тут порушують також правила миття посуду, дезінфекційних режимів.

Тож і не дивно, що за останні місяці медики стикнулися з двома спалахами хвороб. В одному із сільських дитсадків п'ятеро хлопчиків та дівчаток потрапили в лікарню з кишковою інфекцією, а в місті Гола Пристань зо два десятки вихованців дитсадків постраждали через спалах сальмонельозу.

Утім, проблеми маємо не тільки з безпекою та правильним зберіганням їжі, а й із якістю питної води та водовідведенням. Тринадцять дошкільних закладів у третині районів краю взагалі не можуть похвалитися наявністю будь-яких джерел водопостачання, окрім колодязів.

А 284 з 436 перевірених закладів не підключено до центральної чи навіть локальної системи каналізації, вони змушені користуватися звичайними вигрібними ямами типу «вигоди на вулиці». Неважко уявити, які «аромати» там циркулюють у літню спеку. Та при цьому такий «комфорт» нікого не відлякує.

Навпаки, батьки у чергу вишиковуються, аби лишень віддати малечу в такий садочок. У них просто немає іншого виходу: адже дитсадків у краї обмаль, тому кожен п'ятий з них ще й перевантажений.

Звісно, інспектори головного управління Держпродспоживслужби Херсонщини складають на адміністрацію закладів акти, штрафують порушників. Але загалом проблеми сфери дошкільного виховання на Херсонщині саме системного характеру і розв'язувати їх треба системно.

"Голос України"