На Херсонщині село судитиметься з монастирем

Позов до суду на дії керівництва Свято-Григорівського Бізюкового чоловічого монастиря УПЦ Московського патріархату готує Червономаяцька сільрада Бериславського району.

"На сесії сільради у березні було вирішено судитися з ними через зведення навколо монастиря мурованого паркану, що відгородив майже сім гектарів землі нашої територіальної громади. Зараз ми наймаємо адвоката і скоро почнемо процес", — розповів сільський голова Олександр Вороний.

Про спорудження огорожі навколо монастирських будівель "Новий день" детально вже повідомляв. Автор цих рядків був свідком появи капітального фундаменту під паркан біля дитячого майданчика в Червономаяцькому дитсадку.

Багато разів ми інформували і про конфлікт між монастирем і місцевими жителями. Він виник у 2002 році після надання сільрадою земельної ділянки під монастирськими забудовами площею 2,135 га в оренду на 49 років зі звільненням від сплати орендної плати.

Відносини з монахами у селян не склалися мало не з першого дня. Водночас гнітюче враження завжди залишало й саме село з опльованими руїнами колись гарних монастирських будівель і церков, що красномовно свідчило про ставлення самої громади до своєї спадщини.

За словами намісника монастиря архімандрита Феодосія (Петруся), і самі селяни, і сільська влада цілеспрямовано, протягом багатьох десятиліть знищувала монастирський комплекс. Місцеві зруйнували навіть кладовище, побудувавши на місці могил футбольне поле і школу. Відкидає намісник і звинувачення у знищенні історичних будівель, а необхідність зведення високого паркану пояснює питаннями безпеки для дорослих і дітей, які гуляють навколо.

Через два роки після початку резонансних робіт увагу на це звернули представники херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. 3 квітня вони провели зустріч з керівництвом Бериславського району і Червономаяцької сільради. Як зазначено в підсумковому прес-релізі РДА, конфліктних ситуацій навколо будівництва огорожі монастиря в селі не виникає.

"А представники ОБСЄ висловили сподівання, що в разі переобрання депутатського корпусу сільради думка в селі щодо дій монахів теж зміниться", — поділився Олександр Вороний.

Олег БАТУРІН
"Новий День"