За рішенням суду 22 херсонці мають сплачувати аліменти власним батькам

Стаття 51 Конституції України встановлює, що повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Непрацездатними визнаються особи, що досягли пенсійного віку (чоловіки - 60 років, жінки - 55 років) та інваліди I, II та III груп.

Необхідність матеріальної допомоги визначається в кожному конкретному випадку в залежності від матеріального становища батьків.

До уваги приймається отримання батьками пенсії, державних пільг, субсидій, наявність в батьків майна, що може приносити дохід тощо.

Розмір аліментів визначається в судовому порядку в залежності від матеріального та сімейного становища батьків та дітей. Аліменти підлягають сплаті щомісяця в твердій грошовій сумі.

- Очевидно, що неможливо змусити дорослих повнолітніх дітей любити і поважати своїх батьків. Любов, доброта, порядність, чесність є етичними поняттями, а не юридичними.

У Сімейному кодексі України є стаття 202. У ній визначено, що повнолітні донька або син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Таким чином, батькам надається право звернутися до суду за примусовим стягненням аліментів зі своїх синів і доньок.

Проте стягувати кошти можна лише з повнолітніх дітей. Якщо ухиляються від сплати аліментів, то на них чекає: заборона виїзду за кордон, права керування автотранспортом, забороняється зберігання зброї та полювання, також може бути описано майно - зазначає керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

На Херсонщині в органах державної виконавчої служби на сьогоднішній день на виконанні перебуває 22 виконавчих документа про стягнення аліментів на користь батьків:

Білозерський РВ ДВС – 1.

Великолепетиський РВ ДВС – 1.

Генічеський РВ ДВС – 1.

Горностаїський РВ ДВС – 1.

Іванівський РВ ДВС – 2.

Каланчацький РВ ДВС – 1.

Нижньосірогозький РВ ДВС – 1.

Скадовський РВ ДВС – 1.

Новокаховський МВ ДВС – 2.

Дніпровський РВ ДВС м. Херсон – 1.

Корабельний РВ ДВС м. Херсон – 4.

Суворовський РВ ДВС м. Херсон – 6.

У Сімейному кодексі України прописаний єдиний випадок, коли діти можуть не утримувати власних батьків. Це може статись якщо мати або батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені.

Прес служба Головного територіального управління юстиції у Херсонській області