На Херсонщині прогнозують втрати врожаю

На Херсонщині прогнозують втрати врожаю

Аномально холодний березень зірвав графік весняних польових робіт на Херсонщині. Порівняно зі звичним графіком півдня України вони відстають уже на місяць, хоча є і запас пального, і сільськогосподарська техніка «у стані повної бойової готовності». Але це ще не найстрашніше — науковці прогнозують значні втрати врожаю.

— Ярий ячмінь у нас починали сіяти ще в лютневі «вікна». Нині уже березень закінчується, а підготовка ґрунту ще не починалася — на полях сніг досі лежить. Для таких сільськогосподарських культур, як ярі ячмінь і пшениця, це означає відповідне скорочення періоду вегетації, і зменшення врожаю чи не вдвічі. Та якщо додасться ще й різке підвищення температур у квітні-травні до «літніх» максимумів, колос у ярих може не сформуватися взагалі і ячмінь доведеться скосити на зелені корми, — коментує директор Інституту зрошуваного землеробства (Херсон), член-кореспондент НААН України Раїса Вожегова. — Щодо кукурудзи та сої, які вирощують переважно на зрошенні, тут втрат може й не бути за грамотного підходу до агротехнологій.

У департаменті агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації поділяють тривогу науковців та аграріїв. Щоправда, кажуть: втрат очікують усе-таки менше.

Цьогоріч у степовій Таврії планували засіяти 130 тисяч гектарів ярого ячменю. Зазвичай з гектара збирали 28—31 центнер цієї культури, але після всіх погодних катаклізмів у березні більше, ніж на 25 центнерів з гектара, вже й не сподіваються, підсумовує заступник директора департаменту Андрій Неделько.

"Голос України"