У виправній колонії здавали ЗНО

У виправній колонії здавали ЗНО

В пенітенціарних установах Херсонщини стартувала додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання.

У виправних установах Херсонщини чимало засуджених виявили бажання взяти участь у тестуванні, щоб отримати документи про середню освіту, а надалі - вступити до вузів.

Так, вчора в Дар'ївській виправній колонії (№ 10) відбулося тестування з української мови та літератури.

15 засуджених Дар'ївської колонії отримали запечатані індивідуальні пакети для кожного абітурієнта.

Інструктором в цьому закладі виступив уповноважений Сімферопольського регіонального центру оцінювання якості освіти Сергій Моїсеєв.

«В цілому процедура нічим не відрізняється від тієї, що проходить у звичайних школах. Точно також дотримуються строгі правила та вимоги», - зазначив Сергій Моїсеєв.

Директор Дар'ївської вечірньої школи Сергій Смирнов розповів, що в установі 327засуджених-школярів. 12-й класів у поточному році закінчили 24 учні, також 27 осіб отримали документи про закінчення 9-го класу. Підготовка до ЗНО в установі проходить у вигляді індивідуальних консультацій. Багато учнів завершили цей рік з атестатами середнього рівня, але є і окремі учні, хто демонструє серйозні успіхи. Поряд з цим, за словами директора, щороку до школи вступають 2-3 дорослих людини, які не вміють ні читати, ні писати.

Не належать до числа таких випускники, такі як, наприклад, Богдан Орлов, який всерйоз розраховує достроково звільнитися вже в цьому місяці і, маючи на руках сертифікат ЗНО, встигнути вступити до вищого навчального закладу аграрного профілю на волі. Разом з тим у засуджених є можливість вчитися у вузах або ПТУ, перебуваючи в стінах ВК № 10. Результати тестування стануть відомі наступного тижня, вони будуть оброблятися в Сімферополі.

«Шестеро засуджених виявили бажання вступити до вищого навчального закладу. Така кількість обумовлена тим, що не всі вищі навчальні заклади мають бажання навчати дистанційно та проводити сесії в установах виконання покарань. Головне те, що результати ЗНО не мають терміну дії, тому засуджені зможуть скористатися сертифікатом в наступних роках - після звільнення з місць позбавлення волі», - розповіла заступник начальника управління ДПтСУ в Херсонській області Олена Досенко.

А ось засуджений на довічне позбавлення волі Олександр Скороход тільки думає про ЗНО, до якого йому ще треба провчитися 10-11-12-й класи. А поки на руках у 33-річного засудженого в СІЗО тільки свідоцтво про закінчення 9-го класу. За можливість отримувати освіту він щиро дякує адміністрації Херсонського слідчого ізолятора. На волі Скороход встиг відучитися тільки 7 класів. Як старший син в сім'ї змушений був змалку шукати заробіток, а не знання. Будучи оптимістом, він розраховує не тільки пройти ЗНО, отримати вищу освіту, але і дочекатися помилування. А поки захоплюється книгами, читає навіть на канікулах, які, як у інших майбутніх 10-класників, у нього вже почалися. Щоб багато чого зрозуміти про життя, засуджений настійно радить свою улюблену книгу «Острів загиблих кораблів» Олександра Бєляєва.

За матеріалами прес-служби управління ДПтСУ в Херсонській області