Warning: getimagesize(http://khersonci.com.ua/images/NEWS/NEWS/07.2013/030713_08.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /var/www/khersonci/khersonci.com.ua/libraries/joomla/document/html/renderer/head.php on line 172
Місцева влада зможе впливати на звільнення міліції та прокурорів

Місцева влада зможе впливати на звільнення міліції та прокурорів

Місцева влада зможе впливати на звільнення міліції та прокурорів

Органам місцевого самоврядування можуть надати право погоджувати призначення й звільнення прокурорів і начальників управлінь міліції.

Відповідні законопроекти зареєстровані в парламенті за авторством регіонала Миколи Левченка.

"Кандидатури осіб для призначення на посади прокурорів областей, міст Києва й Севастополя, районних, міжрайонних, міських і інших прирівняних до них прокурорів підлягають обов'язковому узгодженню місцевими радами відповідного рівня",- говориться серед іншого в законопроекті N2467.

"Подання генпрокурора направляється до відповідних місцевих рад для розгляду на пленарних засіданнях", - також сказано в документі.

Схожий механізм пропонується встановити й при призначенні керівництва міліції на місцях.

Законопроекти також зобов'язують керівників силових структур щорічно звітувати про свою діяльність перед місцевими депутатами.

"Якщо начальник міліції територіальної одиниці буде приходити в місцеву раду для звіту й від цього буде залежати його подальше перебування на посаді — його в першу чергу будуть хвилювати реальні проблеми збереження правопорядку",- впевнений Левченко.

Він підкреслив, що ініціатива не пов'язана з подіями в Миколаївській області, а продиктована курсом президента Віктора Януковича на децентралізацію влади.

Як відомо, зараз керівники територіальних управлінь органів внутрішніх справ призначаються безпосередньо наказом міністра МВС, а прокурори на місцях — генеральним прокурором за поданням вищого керівництва.

Українська правда