На Херсонщині в установах виконання покарань та СІЗО відсвяткували Хрещення Господнє

На Херсонщині в установах виконання покарань та СІЗО відсвяткували Хрещення Господнє

Хрещення Господнє — велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня, тому збігається зі святом Богоявлення, однак ці свята слід розрізняти. Народні назви свята — Йорда?на (або Ордана), Водохреща.
В пенітенціарних установах області відбулися менш масштабні святкові літургії – занурення засуджених до святих вод не відбувалось. Але до всіх виправних колоній та СІЗО було запрошено представників духовенства, що залучаються до роботи з засудженими та ув'язненими, які провели обряд освячення води, а також кропіння та омивання віруючих. У церквах та капличках при установах було проведено святкові проповіді та молебні, повідомляє прес-служба управління ДПтСУ в Херсонській області.

Так, в храмі при Херсонській виправній колонії (№ 61) з цієї нагоди було проведено службу представниками православної церкви Московського патріархату, в якому прийняли участь всі бажаючі засуджені.
У Голопристанській ВК №7 було проведено богослужіння в православному храмі установи представниками Православної церкви. У даному заході приймали участь більше 100 засуджених установи.
19 січня в Дар'ївській виправній колонії (№10) відбулася святкова літургія з нагоди Водохрещі. До установи був запрошений священнослужитель Кропивницький Іван Михайлович Преторій Української Православної церкви Московського Патріарху, який правив службу для 300 засуджених. За обрядовим дійством Хрещення Господнє являє собою повне занурення до освяченої води або кропіння нею, адже Слово "хрещу" дослівно в перекладі з грецької означає "занурюю у воду". У зв'язку з «особливим» положенням віруючих повне занурення не відбувалося, але на щасливий випадок допомогли погодні умови – під час освячення засуджених йшов дощ, і можна вважати, що вони пройшли повне очищення водою. Користуючись цією нагодою також було освячено лікарню установи.