У Херсонському СІЗО - день відкритих дверей

У Херсонському СІЗО - день відкритих дверей

26 червня 2013 Херсонський слідчий ізолятор відвідали одразу декілька перевірок за різними напрямками діяльності.

Перевірку оперативно-службової діяльності слідчого ізолятора та стану усунення недоліків, виявлених представниками центрального апарату за фактом скоєння втечі 22 березня 2013 засудженим господарчої обслуги, здійснив підполковник внутрішньої служби Бондаренко Олексій Анатолійович, заступник начальника департаменту - начальник управління режиму, нагляду і безпеки Державної пенітенціарної служби України.

Так, в ході перевірки представником центрального апарату проконтрольовано стан виконання плану організаційно-практичних заходів, спрямованих на модернізацію та покращення діяльності Херсонського слідчого ізолятора у 2013 році. Даний план передбачає виконання 34 пунктів, які направлені на поліпшення умов тримання ув'язнених і засуджених та створення більш модернізованих умов несення служби працівниками слідчого ізолятора, який виконано на даний час на 71% (28 пунктів).

Олексієм Бондаренко особливо відмічено в кращу сторону виконання Плану в частині введення в дію поста оператора з відео нагляду та встановленням на посту необхідної апаратури, а саме: встановлення на контрольно-пропускному пункті системи контролю доступу з фото верифікацією; забезпечення належних умов утримання в карцерних приміщеннях; демонтування в камерних приміщеннях, де утримуються ув'язнені неповнолітні та ув'язнені жінки з дітьми, другого ярусу спальних місць, тощо.

Обійшовши об'єкти Херсонського СІЗО та надавши практичну допомогу, перевірено дії особового складу при надзвичайних обставинах та роботу групи швидкого реагування.

За результатами перевірки підведені підсумки та надано оцінку – «задовільно».

Також, у Херсонському слідчому ізоляторі пройшла перевірка дотримання прав та законних інтересів ув'язнених та засуджених, які утримаються у Херсонському слідчому ізоляторі, Регіональним координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зі зв'язків з громадськістю Наталією Козаренко та прокурором Херсонської обласної прокуратури Ігорем Светенко. Під час перевірки проводився моніторинг стану додержання конституційних прав і свобод людини у місцях позбавлення волі.

В ході візиту Наталія Козаренко та Ігор Светенко відвідали камерні приміщення, в тому числі в яких утримуються неповнолітні та жінки, перевірили якість приготування їжі на харчоблоці установи, здійснили прийом ув'язнених з особистих питань. Скарг від ув'язнених на умови утримання, їжу, діяльність працівників слідчого ізолятору не надходило, відмічено поступовість та планомірність проведеної роботи.

Поряд з цим, декілька підслідних порушували питання про розгляд їх кримінальних справ судовими органами, затягування розгляду справ у суді та інше. Окрім цього, надходили прохання вирішити питання встановлення в камерах холодильників, на що Наталя Козаренко пообіцяла внести пропозиції Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Вже у другій половині дня слідчий ізолятор відвідали заступник начальника управління ДПтСУ в Херсонській області Олена Досенко, секретар міської спостережної комісії м. Херсона Павло Салата, головний спеціаліст сектору у справах дітей ХОДА Наталія Бурковська з метою перевірки умов тримання та стан забезпечення захисту прав і законних інтересів неповнолітніх, відповідно до вимог Конвенції про права дитини та Факультативних протоколів до неї.
Було здійснено обхід камер, в яких утримуються неповнолітні та жінки. Особливу увагу приділили підслідній, яка перебуває у СІЗО разом з дитиною. В результаті обходу відмічено позитивну динаміку, зауважень не висловлено, про що складено відповідній акт.

Прес-служба управління ДПтСУ в Херсонській області