На Херсонщині стартував польсько-український проект «Шкільна академія підприємництва 2»

На Херсонщині стартував польсько-український проект «Шкільна академія підприємництва 2»

Якщо минулий проект, нажаль, не включав у списку учасників Херсонщини - цього разу до інноваційної педагогічної методики приєднається 10 навчальних закладів нашої області , а саме: Великоолександрівські ЗОШ №1 та №2, Нововасилівський НВК Іванівського району, Скадовська гімназія, Федорівська ЗОШ Білозерського району, Херсонський професійний ліцей зв'язку та поліграфії, Херсонська ЗОШ№27, Цюрупинська гімназія, ЗОШ-інтернат ІІ-ІІІ ступенів Вищого училища фізичної культури, Антонівська ЗОШ №18 Херсонської міськради.

Ціллю та метою проекту є позашкільне виховання школярів у більш неформальній атмосфері та з великим акцентом на підприємницьке ремесло.

«Учні повинні знайти свій шлях, визначитись з життєвою ціллю, набратись безцінних навичок та досвіду - ось головна мета програми», - повідомив на прес-конференції керівник проекту, ректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», доктор філософії, професор Анатолій Зубко.

Також на зібранні був присутній представник польської академії неперервної освіти Ева Бобінська. За її словами під час проекту викладачі спілкуються з учнями у більш неформальній формі та через кожну навчальну дисципліну закладають у голови учнів ази торгівельних, ораторських, економічних, психологічних та ін. аспектів, що потрібні для зайняття власної життєвої ніши.

Роман Шиян (Львів), третій учасник конференції та один з організаторів заходу, підкреслив, що у рамках програми будуть створені «навчальні шкільні клуби» та блоги, що дозволить школярам обговорювати навчальні питання та власні проекти. Від ідеї форуму відмовились з причини застарілості та незручності даного комунікатора.

Також частиною програми є психологічні тренінги та визначення профорієнтації учасників.

18 червня 2013 року розпочав роботу навчальний семінар з підготовки лідерів Херсонщини до створення шкільних клубів підприємництва.

23 червня стартує другий навчальний семінар – з двома польськими викладачами, у якому візьмуть участь викладачі економіки та психологи навчальних закладів не лише Херсонської, а й Дніпропетровської областей. Сама ж схема навчання проходитиме за принципом піраміди. Тобто навчання тренерів,які навчають викладачів. Вчителі у свою чергу доносять знання до учня. «Ми не випускаємо «Рокфеллерів», а допомагаємо молоді знайти місце у соціумі. Нам потрібні не тільки міліардери, а ще й звичайні ремеслиники, майстри своєї справи», - сказав Анатолій Зубко. Нам залишається лише побажати успіхів та підтримувати проект усіма силами.

Петро Вялков