На Херсонщині вчительці відмовили у пільгах

На Херсонщині вчительці відмовили у пільгах

"Допоможіть розібратися в питанні надання пільг, – написала до редакції вчителька-пенсіонерка Марія Петрівна з Голопристанського району. – Маю педагогічний стаж 50 років.

Коли звільнилася з роботи, мені видали довідку про те, що у відповідності до Закону "Про освіту", затвердженого постановою Верховної Ради України від 23.03.1996 року, я маю право на забезпечення безплатним користуванням житлом із опаленням і освітленням у межах установлених норм.

Із цією довідкою я звернулася в управління соцзахисту населення, мене поставили на облік як сільського педагога-пенсіонера. Але в пільгах відмовили, пояснивши, що пенсія в мене з 01.10.2017 року становить 3609 гривень, а для отримання пільг необхідно, щоб пенсія та дохід не перевищували 2240 гривень.

Тож у мене виникли питання: чи насправді впливає дохід на отримання пільг учителем-пенсіонером, вдовою, в новому опалювальному сезоні? Чи можна користуватися з 15.10.2017 року пільгою "дитина війни", якщо в мене не буде пільги вчителя-пенсіонера? Та чи впливає мій дохід на отримання пільги як "дитини війни"?».

Щоб допомогти нашій читачці, ми звернулися за коментарем в управління соцзахисту населення Суворовської райради. Як зазначили фахівці, відмова пенсіонерці в пільгах є обґрунтованою.

Адже, дійсно, пільга на оплату комунальних послуг надається, якщо середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців від моменту звернення не перевищував установлену суму 2240 гривень. При наданні пільг як «дитині війни» також враховується дохід, який не має перевищувати зазначену вище суму.

Попри те, як рекомендували в управлінні соцзахисту, з нового року фіксована сума 2240 гривень може бути переглянута в бік збільшення. Тому громадянам, які мають намір отримати пільгу, необхідно стежити за змінами в законі.

 "Гривна. Новий формат"