«БібліоКре@тив-2013» у Херсоні

«БібліоКре@тив-2013» у Херсоні

Протягом двох днів, 25-26 червня 2013 року у Херсонській обласній бібліотеці для дітей (Червоностудентська,21) відбудеться Південноукраїнський міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив-2013», у якому беруть участь працівники дитячих та шкільних бібліотек АР Крим, Миколаївської та Херсонської областей.

Професійний форум проходить під егідою Української асоціації працівників бібліотек для дітей і до участі в ньому запрошені провідні фахівці із Національної бібліотеки України для дітей, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського, ряду дитячих та шкільних бібліотек із інших регіонів України, а також заступник головного редактора фахового журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр».

Учасники Ярмарку відзвітують про реалізацію "куплених" минулого року ідей бібліотечних новацій (бібліотеки АР Крим, Херсонської та Миколаївської областей).

Херсонська обласна бібліотека для дітей, як господар заходу, презентуватиме також власні проекти та програми, спрямовані на промоцію дитячого читання, як то:

- обласна волонтерська акція «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!»
- партнерський обласний проект «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє»
- партнерський загальноміський конкурс «Велика читацька пригода»
- проект «17-а сторінка non-stop»

Калейдоскоп зарубіжного досвіду співпраці публічних і шкільних бібліотек на користь читача-дитини презентуватиме Мері Бет Феєр, волонтер Корпусу Миру США в Україні, що працює нині у Херсонській обласній бібліотеці для дітей.

Із новаціями у практиці діяльності бібліотек України щодо підтримки дитячого читання ознайомить учасників Ярмарку Турбаніст Тамара Миколаївна, заступник генерального директора з наукової роботи Національної бібліотеки України для дітей, кавалер ордена княгині Ольги.

Як використовуються комп'ютерні технології у роботі бібліотек сьогодні? Які нові ідеї з'явилися в професійній спільноті і обговорювалися під час Міжнародної конференції «Крим-2013»? - про це доповідатиме Дзюба Наталія Йосипівна, завідувач відділу автоматизованого каталогізування документів Національної бібліотеки України для дітей.

Та основне місце на професійному форумі відводиться власне Ярмарку: кожна бібліотека-учасниця підготувала «на продаж» власні оригінальні креативні ідеї, які могли б зацікавити інших учасників заходу. «Плата» за ідею, що найбільше сподобалась, - це зобов'язання втілити її у життя на власних теренах і звіт про реалізацію на ярмарку прийдешнього року. Коло бажаючих «ярмаркувати» з року в рік розширюється. Тож цього разу, окрім пленарного засідання, запланована також робота у секціях «за інтересами» - окремо дитячих та шкільних бібліотек, зокрема із виїздом до кращих бібліотек Херсонщини.

Вперше подібний Ярмарок інновацій відбувся у Херсоні в 2010 році, з ініціативи Херсонської обласної бібліотеки для дітей та за участю колег із Автономної Республіки Крим. Наступного року до учасників приєдналися колеги з Миколаєва і було остаточно вироблено основний формат цього фахового заходу: проведення його на базі бібліотек-співорганізаторів почергово (у 2011 р. – в Криму, в 2012 р. – у Миколаївській області) та у формі «продажу-купівлі» інноваційних ідей, із зобов'язанням реалізувати «придбані» на ярмарку ідеї.

Додаткова інформація та фотоматеріали Херсонська ОБД: тел. 41-43-19
http://xobd-news.blogspot.com/; www.facebook/library.ks.ua, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.