Українське кіно в Херсоні: ніхто не забутий…

«Кожна перемога українського кіно – це приголомшлива історія, але це перемога не індустрії, а конкретної людини...» (Лесь Санін, сучасний український кінорежисер, актор).

Сьогодні, 12 вересня 2017 року в Центральній бібліотеці ім. Лесі Українки відбувся урочистий захід присвячений Дню Українського кіно (в рамках читацької співдружності «Закулісся»).

В цьому році цей день ми присвятили видатним українським акторам Миколі Федоровичу Яковченко та Андрію Корнійовичу Сові. «Королева бензоколонки», «За двома зайцями», «Вечора на хуторі близ Деканьки» на віки залишили в серцях пам'ять про цих чудових акторів. Зацікавлені глядачі із задоволенням переглянули уривки з цих фільмів за участю цих акторів.

Також в програмі були представлені відео-ролики про кіно, ведучі розповідали цікаві факти з життя видатних українських режисерів-новаторів О.Довженка, І.Кавалерідзе, А.Курдюм, П.Чардиніна, Г.Тасіна, М.Донського, Л.Лукова - режисерів які здобули українському кіно світову славу. Українске кіномистецтво пройшло складний шлях становлення і утвердження.

На сьогодні ж в Україні діють Національна кіностудія художніх фільмів імені Довженка, Національна кінематика України, Українська кіностудія анімаційних фільмів, Українська студія хронікально-документальних фільмів, Одеська кіностудія, а також Національний центр Довженка й 46 приватних студій.

Колектив центральної бібліотеки ім.Лесі Українки щиро вітає всіх кінематографістів з їх професійним святом і бажає творчих успіхів, яскравих прем'єр, повних залів. Нехай ваша натхненна праця і надалі дарує нам, глядачам, велике задоволення від переглядів.

Медіа-центр ХерсонЦБС