У Херсонській облраді підтримали "Радість"

Сьогодні, 30 серпня, депутати обласної ради підтримали реорганізацію дитячого будинку інтернатного типу "Радість" шляхом приєднання його до комунального закладу "Таврійська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів".

За словами директора другого закладу Тетяни Мезенцевої, в подальшому планується створення реабілітаційного центру для дітей з обмеженими розумовими можливостями та особливих дітей.

"Наш заклад створювався для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківських прав, та дітей, родини яких потрапили в складні життєві обставини, – зазначила керівник дитячого будинку інтернатного типу "Радість", – Однак, як показав час, необхідність у нашому закладі майже відпала. На сьогодні у нашому закладі лише 9 дітей, які підпадають під ці категорії".

У той же час, в ХХІ столітті постала необхідність у реабілітаційних центрах, оскільки все більше дітей народжується з вадами мовлення та розумовими можливостями. В інших обласних центрах існує по декілька таких Центрів, тоді як на Херсонщині поки що немає жодного.

На відміну від спеціальної школи-інтернату, реабілітаційний Центр складатиметься з дошкільного відділення (виконання функцій якого в майбутньому візьме на себе "Радість"), основної школи та профільної підготовки.

"В Таврійській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті перебуває 13 дітей з аутичними розладами та 5 дітей з сіндромом Дауна. Їх також потрібно готувати до життя, над чим і працюватимуть педагоги з профільної підготовки", – наголосила Тетяна Мезенцева.

Колегіально депутати підтримали ініціативу директорів щодо об'єднання та, в той же час, позитивно відзначили роботу керівників по збереженню комунальних закладів і робочих місць для своїх підлеглих.

Херсонська обласна рада