Співаковський співпрацює з коллективом ХДУ

Співаковський співпрацює з коллективом ХДУ

Так, вчора, 29 серпня, народний депутат Олександр Співаковський  взяв активну участь в засіданні Кафедри інформатики, програмної інженерії та економічної кібернетики Херсонського державного університету.

...Обговорювали питання стратегії розвитку кафедри, зокрема, такі, як визначення пріоритетів, оновлення навчальних планів відповідно до сучасних вимог ринку праці, відкриття нових спеціальностей і спеціалізацій, співпраця з ІТ-компаніями, розробка програми подвійних дипломів.

Серед багатьох важливих рішень, що були прийняті сьогодні, виділив би одне, на мій погляд, знакове, — вже з цього навчального року частину занять для майбутніх програмістів викладачі кафедри проводитимуть виключно англійською.

Ще одним питанням порядку денного, яке визначить подальший розвиток кафедри, було обговорення ротації кадрів. Завідуючий кафедрою професор Михайло Львов, наголосивши на важливості зміни поколінь, повідомив присутнім про те, що визначив для себе цей рік останнім на посаді очільника кафедри.

А в якості свого наступника професор Львов бачить 36-річного д.ф-м.н Володимир Песчаненко, випускника нашого першого випуску спеціальності "Інформатика", яку відкривав саме Михайло Сергійович. Свого часу, коли ще не було ЗНО (і корупції теж не було, я особисто приймав вступний іспит у Володимира Песчаненка у Скадовській школі №1 і був у захваті від його знань.

Молодий і перспективний, високопрофесійний і активний, з чітким баченням розвитку кафедри Володимир Песчаненко, вважаю, здатен дати новий поштовх розвитку кафедри, зберігши при цьому її найкращі традиції. Знаю, зокрема, що він має намір поглибити співробітництво з закордонними ВНЗ в рамках програми "подвійних дипломів".

Володимир Сергійович уже відвідав Поморську академію в м.Слупську (Польща), де, спільно з польськими колегами, розпочав роботу з розробки відповідного навчального плану. До речі, сьогодні у ХДУ приїздить проректор Академії професор Данута Герчинська, вона вручатиме дипломи бакалаврів студентам факультету дошкільної та початкової освіти, що навчалися за цією програмою. Тож, перші 12 студентів і випускників нашого університету одночасно стали випускниками Поморської Академії.

Також під час засідання кафедри ми дізналися про те, що вирішив піти з посади декана факультету фізики, математики та інформатики, доцент В.І. Кузьмич, який присвятив адміністративній роботі в ХДУ аж 37 років.

Приємно відзначити, що і тут кафедра виступає як "кузня кадрів" і пропонуватиме на цю посаду кандидатуру доцента кафедри Наталю Кушнір, також випускницю нашого факультету, людину енергійну, цілеспрямовану, відповідальну, яка, на посаді завідувача центру післядипломної освіти ХДУ, створила STEM-школа і активно розвиває напрям робототехніки.

В умовах демографічної ями, загальних проблем регіональних вузів саме "middle generation", за словами М.С. Львова, може поступово змінити ситуацію із вступною кампанією, розвитком освіти в регіонах, а отже - і розвитком Херсонщини в цілому.

Я дуже розраховую, що молоді колеги, за допомогою наших порад, а не адміністративного впливу, зможуть надалі розвивати кафедру і факультет, - заявив Олександр Співаковський.