Гордєєв: Рейдерське захоплення Херсонської Державної Морської Академії зупинено

Про це повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрацї Андрій Гордєєв, який на початку серпня поточного року інспектував цей заклад особисто. Керівництво Академії та курсанти, а це майже 6 тисяч осіб, виступили проти рейдерського захвату академічної навчально-тренажерної бази.

Херсонська Державна Морська Академія - наша історична «візитівка», це - слава міста корабелів! Переконаний, Херсонська Державна Морська Академія повинна залишитися на теренах нашого регіону і мати можливість набирати дітей з українських і кримських шкіл. Лише цього року до ХДМА подали заявку 368 кримчан.

Без цього сучасного тренажерного центру неможливо буде підготувати фахівців морської справи, адже в кабінеті за книгою ходити по морях не навчишся. Тренажерний центр - це справжнє судно із сучасним обладнанням, у придбання якого головний інвестор Херсонської Державної Морської Академії компанія «Марлоу Навігейшен» вклала 29 мільйонів доларів США.

Нагадаю, що у 2007 році між ХДМА (на той момент морським колледжем) і компанією «Marlow Navigation» було підписано угоду про співпрацю у спільній роботі з підготовки морських фахівців на базі Херсонського морського коледжу. Угода передбачала навчання, сертифікацію, подальше працевлаштування курсантів на суднах компанії та їх кар'єрний ріст.

В подальшому ця компанія виступала та виступає головним інвестором та роботодавцем для майбутніх та дійсних моряків – випускників ХДМА. І ось опоненти та вороги Морської Академії забажали відвернути солідного інвестора від вишу. Зруйнувати враз, що будувалося десятиліттями. Зрозуміло, глибока коренева причина – це гостра конкуренція між вищими навчальними закладами на півдні України.

Але є чесна конкуренція – відкрита боротьба за якість знань, рівень викладацької майстерності, науково-технічного забезпечення тощо. А є брудна конкуренція, де вдаються до непопулярних методів, аби просто знищити виш. Та разом нам вдалося протистояти цим нелегальним діям!, - повідомив Андрій ГОРДЄЄВ.

Дякую всім, хто долучився до захисту "легендарної морехідки" і, перш за все, - Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, народним депутатам Олександру Співаковському та Миколі Паламарчуку, голові Укртрансбезпеки Михайлу Ноняку, а також всім небайдужим херсонцям.