Пільговики катаються досхочу

Пільговики катаються досхочу

У Берислав за буханкою хіба мало не щодня за кілька десятків кілометрів їздять жителі Маслівки і Райського Новокаховськоі міськради.

«Користуючись правом на безоплатний проїзд, пільговики з наших сіл доїжджають до Нової Каховки, пересідають на автобус до Берислава, заходять там у магазин і повертаються додому. Питаю у них: навіщо так далеко їздити? У відповідь пояснюють, що у Бериславі хліб на 7 копійок дешевший», — розповідає міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

— Чим більше вводиться пільгових рейсів, тим більше стає пільгових пасажирів. Хто ж відмовиться «надурняк» проїхати? — констатує голова Райської сільради Наталія Макарова. — І їздять же переважно одні й ті самі! Є чимало таких, хто безплатно їздить до себе на дачу, потім так само на базар у місто продати товар і назад. Ніяких податків при цьому вони не сплачують, а напруження в роботі транспорту тільки посилюється!

За словами начальника відділу галузей економіки виконкому Новокаховськоі міськради Тетяни Мандебури, найбільше пільговиків користується автобусним маршрутом Нова Каховка — Маслівка: на кожного «платного» пасажира тут припадає майже 3 безоплатних! Також багато пільговиків на маршруті Центральна Основа — дачі «Дружба».

Навіщо взагалі в Україні існують пільги на проїзд для обраних, зовсім не зрозуміло, оскільки, крім соціального напруження і збитків у транспортних підприємств, вони нічого не дають. Дивує, чому держава замість того, щоб виплачувати достойні пенсії, наділяє пільговиків такими жалюгідними подачками (за словами Володимира Коваленка, на кожного з них нині виділяється з держбюджету 2,65 грн./міс., що дає право лише на одну безоплатну поїздку по місту на місяць!). Натомість зовсім не думає про тих, хто у першу чергу повинен мати суттєві пільги на проїзд в автобусах: учнівську та студентську молодь. Тож у останніх величезна армія старших за віком пільговиків усе частіше викликає серйозне роздратування і подив: з якого дива людям, котрі мали можливість заробити собі на достойну старість, держава ще надає право на безоплатний проїзд?

Олег Батурін//Новий день №23(5070) 6.06.2013