Херсонська прокуратура зайнялась контролем пожежної безпеки

Херсонська прокуратура зайнялась контролем пожежної безпеки

Стан виконання вимог законодавства про пожежну безпеку обговорено на міжвідомчій нараді у прокуратурі області.

У прокуратурі області під головуванням заступника прокурора області Володимира Кострицького проведено міжвідомчу нараду, на якій обговорено стан додержання вимог законодавства про пожежну безпеку в природних екосистемах, повідомляють в прес-службі прокуратури Херсонської області.

У заході взяли участь заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Мельник, перший заступник начальника УМВС України в області Євген Тимофєєв,начальник ДСНС України в області Олександр Мазілін, керівники органів державного контролю та окремі міськрайпрокурори області.

За результатами обговорення проблемних питань визначено, що завдяки вжитим заходам досягнуто позитивних результатів у сфері попередження та недопущення лісових пожеж. Однак в повній мірі виконання правил пожежної безпеки в лісах не забезпечено, мають місце певні порушення.

«При підготовці лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2013 року допускаються непоодинокі порушення вимог закону. У свою чергу Державною екологічною інспекцією в області ще не забезпечено ефективного державного контролю за дотриманням держлісгоспами вимог законодавства», - зауважив Володимир Кострицький.

Також територіальними підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій допускаються порушення порядку проведення заходів державного нагляду, не забезпечується повнота контролю за виконанням внесених приписів. У той же час органами влади не виконуються місцеві програми щодо захисту природних екосистем від пожеж, не вирішуються питання їх фінансування, не створюються відповідні матеріальні резерви для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

За підсумками засідання міжвідомчої наради прийнято низку спільних заходів, спрямованих на покращення ситуації у вказаній сфері. Зокрема, заплановано проведення перевірок стану усунення виявлених порушень закону при підготовці лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду, вивчення стану виконання обласної та місцевих програм протипожежної безпеки, вирішення питання щодо виділення коштів для забезпечення лісопожежних станцій відповідними протипожежними засобами.